Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Markíza vysoko celý víkend, na Jednotke bodujú po Čo ja viem Mafiáni!

Prenos Miss Slovensko má za sebou na Joj svoj najslabší ročník.

NEDEĽA: Tvoja tvár znie povedome vo finále prepísala rekord, ťahala sa k 50 %! Krúdovci nevyskočili

PIATOK: Lídrom piatkového večera ostala bezpečne Markíza. Stávka na reality šou sa jej stále vypláca, keď jej Farma aj s Duelom vyniesla podiely 24,5 a takmer až 33 %. Dvojkou bola tradične Jednotka s Čo ja viem a podielom takmer 19 %. Šou sa v druhej polovici apríla svojim top výkonom sezóny vzdialila. Hlavnému kanálu RTVS výborne funguje dokumentárna séria Mafiáni, ktorá sa v komerčnej cieľovke tesne prehupla cez 4 ratingy. Jej rekord je 4,5 %. V podieli dosiahla až 13 %, v 12+ to bolo o pár desatín cez túto métu. Úspechom pre Jednotku je, že sériou zaujala mladých divákov.

Joj večer ponúkla finále súťaže krásy Miss Slovensko 2016. 21. ročník dosiahol v histórii prenosov na jej obrazovke najhorší výkon, keď ho malo sledovať 4,1 % divákov s podielom 12,5 %. Uhral tak identické výkony ako piatkové filmy vysielané týždne predtým. Viac o histórii výkonov Miss Slovensko na Joj aj s minuloročným výsledkom v tomto článku.

Na menších staniciach Plus s Profesionálmi dosiahla 6 %, s filmom Operácia Zlomený šíp túto hranicu podliezla. Dajto odvysielalo finále Slovnaft Cupu s podielmi nad 5 %. Monk na Doma šiel pod 4 a na hranicu 4,5 %, film Nežiadaj svoj posledný tanec tesne prekročil 3 %. Kosti na Wau sa hýbali medzi 2 – 3 %.

Podvečer Moja mama vari lepšie ako tvoja o málo prekročila 21 %, Búrlivé víno šlo cez 19 %. Televízne noviny sa vytiahli pod 32 %, Noviny sa dostali nad 23 %.

SOBOTA: Markíza si držala nadpriemer v priebehu celého víkendu. Jej sobotný hlavný film Nič ma nezastaví uspel pri ratingu vyše 9,5 % a podieli 29 %. Vtedy na západe po minulotýždňovom raste kleslo s ratingom cez 4 % a podieli takmer 12,5 %. Traja mušketieri na Plus atakovali 7 %, Katie Ffordová: Stratená v láske na Doma šla cez 5 %. Blbý a blbší na Dajto atakovali 4 %. Darilo sa aj Dvojke s filmom Želary a podielom pod 5 % v 12+.

Na Jednotke prekvapil v komerčnej cieľovke výkon programov s Katkou Brychtovou, keď oba predbehla neskoršia talkshow Neskoro večer. Jej podiel šiel pod 7 %. V 12+ dosiahla relácia share cez 12 %, v univerzálnej cieľovke už boli sledovanejšie Nečakané stretnutia, v podieli uhrali 13 % aj Pravdivé príbehy, ktorých share podliezol 12-tku.

Podvečer po silnom maratóne Tvoja tvár znie povedome dosiahla Smotánka 26,5 %, Naši po prvý raz tvrdo prepadli s podielom pod desiatkou. Joj sa nedarilo ani ďalej, keď Noviny preliezli len 20 %, Televízne noviny atakovali 32 %.

Čítať viac...
Nahor