Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Markíza si udržala náskok pred konkurenciou, spoločne s Domou vyráža do boja

Dajto v ostatnom týždni predbehlo Domu a dotiahlo sa na Plus, Markíza si udržiava odstup celodenne aj v prime-time.

Už pred návratom Búrlivého vína sa Markíze darí udržiavať pred konkurenciou odstup. V ostatnom týždni dosiahol rozdiel medzi lídrom a Joj hodnotu vyše siedmich percent, čo pre Markízu znamená sebavedomý vstup do jesennej sezóny.

Posledný víkend v čisto letnom týždennom nastavení priniesol zmiešané výkony. V sobotu sa z jasného víťazstva tešil film Záložný plán, ktorý sa šplhal ku hranici 27 %. Tretej časti Kameňáku sa darilo o čosi menej ako predchodcom, podielovo sa blížil k hranici 18 %. Na Jednotke uspel v 12+ film Clarissino tajomstvo, ktorý sa blížil k hranici 15 %.

V nedeľu už vyhrala súboj hlavných večerných filmov Joj. Snímka Divé svine dosiahla podiel takmer 24 %, opäť televízii pomohlo vyškrtanie väčšiny brejkov počas filmu. Markíza v bežnom nastavení získala s filmom Captain America: Prvý Avenger podiel takmer 22 %. Jednotka aj v nedeľu výraznejšie prehovorila do výsledkov sledovanosti, keď Danielle Steelová a jej Klenoty dosiahli v 12+ podiely takmer 13 a vyše 22 %.

Celotýždenne sa uspokojivo vyvinula situácia pre Dajto, ktoré dokázalo o pár desatín predbehnúť svoju sestru Domu s podielom 4,4 %, o desatinu ho však predbehla Plus. Postavenie trojky na trhu si však udržala Jednotka, ktorá sa v 12+ prehupla s celotýždňovým priemerom cez 9 %.

Nielen Markíza oddnes posilní svoje prime-time výkony vďaka návratu Búrlivého vína. Svoje podiely bude chcieť navýšiť aj Doma, ktorá štartuje novú telenovelu Feriha. S jej promom začala ešte koncom júla a diváčky aj divákov kampaňou výrazne masírovala. Ani jej predchodkyni Fatmagul sa však neviedlo zle, i keď záverečné dve časti rekord netrhli, keď dosiahli podiely len pod 7 a nad 9 %. Viac o septembri na Dome nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor