Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Markíza opäť so zmenami v brejkoch! Horná Dolná aj Talent na svojom

Líder po čase opäť upravil nastavenie brejkov v spravodajskom pásme, mohla za tým byť snaha o zlepšenie nábehu pre Hornú Dolnú.

Najsledovanejšie projekty jesene majú za sebou ďalší súboj. Situácia sa začína postupne stabilizovať, keď oba programy dosiahli podobné výkony než predošlú stredu. Seriál aj talentová šou mierne klesli v ratingu, no narástli v podieli. Horná Dolná sa drží nad dvanástimi ratingami, keď ju malo tentoraz sledovať 12,6 % divákov s podielom 34,7 %. Stala sa najsledovanejším programom dňa Česko Slovensko má talent uhral rating 11,4 %, oproti minulej strede v podieli narástol na 32,1 %.

Markíza do komediálneho seriálu opäť zaradila tri brejky. Zmenila pritom nastavenie reklamnej prestávky po 20-tej hodine, ktorú nasadzovala po skončení Športových novín. Ostatnú stredu brejk pustila už po Televíznych novinách a ešte pred koncom Novín Joj začala Športové noviny. Tie sa tak už neprekrývali so záverom Novín ale s brejkom Joj. Markíza vďaka tomu vysielala program bez prerušenia až do Hornej Dolnej. Pravdepodobne sa jej tým pokúsila pomôcť, televízia totiž opäť obmedzila sponzorské odkazy medzi programami. Nakoniec výkonnosť komediálneho seriálu nezlepšila.

Aj s reprízovou Hornou Dolnou sa Markíza udržala na čele. Narozdiel od minulého týždňa, kedy jej tvorili konkurenciu premiérové Dvojičky, už do seriálu nenasadila jeden ale dva brejky a to tesne za sebou. Napriek tomu sa mohla tešiť z podielu tesne nad 29 %. Joj si polepšila so zostrihom Neuveriteľné svetové talenty, keď sa dostala na share 28 %.

Menším staniciam sa v konkurencii silných  hlavných kanálov tentoraz nedarilo. Mentalista na Doma aj prvá časť telenovely Dila s hýbali okolo 3,5 %, druhá epizóda už šla nad 8 %. Kuriér na Plus sa dostal len nad 3 a 2 %, Strážca spravodlivosti Dajto v dvoch dieloch len tesne pod 2 %. Wau s kriminálkami Vtierka Castle a CSI Las Vegas uhrala 1,5 %.

Podvečer sa opäť darilo šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, vyskočila na podiel 26,5 %. Kukučka sa naďalej trápila s podielom 17 %. Televízne noviny v stredu udržali náskok pred konkurenciou, s podielom pod 30 % síce nemohli byť spokojné, no Krimi šli tentoraz nad 23 % a Noviny nad 25 %.

Čítať viac...
Nahor