Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Liga majstrov na Jednotke pohorela, predbehla ju aj Pluska! Môžu za to české stanice?

Napriek slabej Lige majstrov na Jednotke klesol Panelák.

Jednotke zápas Manchesteru City s AS Rím veľa divákov nepriniesol. Priamy prenos z Ligy majstrov zaznamenal slabšie podiely okolo 7 a 8 % v 12+, v 12 – 54 dokonca ešte o pol až percento menej. Dôvodom slabších čísel mohol byť fakt, že sa v rovnakom čase vysielal oveľa atraktívnejší duel medzi FC Barcelonou a parížskym Saint-Germain, ktorý prenášala česká Prima Cool. V tomto prípade mohlo dôjsť k ďalšej situácii, kedy slovenským staniciam usilujúcim sa o vytlačenie českých televízií z nášho trhu ubrali z domáceho koláča sledovanosti práve susedné stanice.

Popri slabom výkone futbalovej Jednotky výrazne poklesol aj Panelák, ktorý v ratingu spadol pod 6 percent a v podieli sa prehupol len cez 15-tku. Pred dvomi týždňami pri tom popri silnejšej Lige majstrov na Jednotke dokázal obhájiť rating blízky siedmim percentám. Kto ostal na svojich stabilných číslach bolo vrcholiace Búrlivé víno, ktorého dnes čaká akčné finále štvrtej série. Predposledný diel v tomto roku zaznamenal podľa našich informácií vysoký rating 11,6 % a podiel 30,6 %. Rovnaký podiel mala dosiahnuť aj Farma, ktorá v ratingu prekročila 9 %. Naopak, klesli Kosti, ktorým sa v ostatných týždňoch nedarí. Tento raz sa v podieli prehupli len cez 11 %.

Plus sa v stredu výraznejšie dvihla s filmom Ak sa nahneváme, budeme zlí. Komédia s Terencom Hillom a Budom Spencerom dosiahla vysoký podiel nad 8 %. Dajto uhralo so Súmrakom priemerný podiel 4,5 %. Feriha Domu opäť potešila s ratingom pod 3 % podielom 8,4 %.

V porovnaní s ostatnou futbalovou stredou spred dvoch týždňov žiadna zo staníc priveľmi nerástla. Vyše pol ratingu naviac s večerným filmom dokázalo uhrať Dajto, Doma zas s krimiseriálom o 20:30 o rovnakú hodnotu klesla. O vyše pol percenta si polepšila Plus, Jednotka však v ratingu (12 – 54) s prvým polčasom ftubalu klesla až o rating. Markíza s Búrlivým vínom posilnila o štyri desatiny, spomínaný Panelák o rating klesol.

Čítať viac...
Nahor