Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Kvalifikačný futbal zosadil z trónu Farmu, kleslo aj Búrlivé víno a Panelák

Prvý kvalifikačný zápas Slovenska na európsky šampionát v roku 2016 sa tešil výraznému diváckemu záujmu.

Slováci odohrali v kríze zmietanej Ukrajine svoj prvý a hneď aj úspešný kvalifikačný zápas na EURO 2016, pričom diváci pri obrazovke odmenili našich futbalistov svojim záujmom. Druhý polčas zápasu sa v 12+ blížil k hranici pol milióna divákov (480-tis.), čo znamenalo vysoký podiel nad 28 %, prvý polčas sa tomu druhému priblížil so 445-tis. divákmi a podielom takmer 21 %.

S menšími výkonmi sa počas zápasu museli uspokojiť najmä najsilnejšie komerčné stanice. Búrlivé víno len o chlp udržalo rating 10 %, pričom v podieli prekročilo hranicu 27 %, Panelák udržal rating nad 6 % z minulého týždňa, v podieli to stačilo na výkon 16,5 %. Po prvýkrát od štartu sa z líderstva nemohla tešiť Farma, ktorú futbal porazil aj v skupine 12 – 54. Ani pokles ratingu pod 8 % ju však mrzieť nemusí, stále uhrala nadpriemerný podiel takmer 27 %.

Napriek tomu, že pri Markíze je v čase Farmy sústredených násobne viac divákov ako pri konkurenčnej Joj, z ratingu im oproti minulému pondelku ubudlo podobne. Vikingovia si pohoršili (porovnanie s epizódou o 21:40) o takmer 40-tis. divákov, čo ich zosunulo k hodnotám nadpriemerným pre Plusku. Farma oproti minulému pondelku stratila približne 50-tis. divákov. Nedarilo sa ani Novinám Plus, Joj vytiahol až dokument Letecké katastrofy s dvojnásobným podielom ako predošlé dva programy okolo 15 %. Dokument o páde lietadla, v ktorom zahynul aj Pavol Demitra, bol vo svojom čase jednotkou. Markíze tak počas neskorého večera uspela už len so Sekerovcami (nad 24 %), relácia Naši ma zabijú nefunguje ani pred polnocou.

V pondelok sa po výraznej kampani na Dajto vrátil archaický komediálny seriál Alf, ktorý otvára sitkomové okno stanice. Štart bol priemerný s podielom 3,6 %. Podielovo však Alf uhral z trojice sitkomov najviac, ani jeden však nespadol pod 3 %. Navrch v tom čase mala Pluska so Simpsonovcami (4 – 5 %), Dome sa darilo so Smotánkou (okolo 4 %). Večer futbal ovplyvnil aj menšie stanice, mužskému Dajto chýbali diváci a film Dieťa medúzy sa prehupol len cez 3 percentá. Kriminálky CSI na Plus boli silnejšie, najmä popri druhom polčase futbalu a uhrali podiely nad 3 a 6,5 %. Feriha bola tento raz slabšia s podielmi takmer 5 a nad 7 %.

Čítať viac...
Nahor