Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kvalifikačný futbal očakávane kraľoval, jeho konkurenciu najlepšie zvládol X Factor!

Búrlivé víno aj film na Joj uhrali svoj piatkový štandard.

RTVS má za sebou ďalší ostro sledovaný futbalový večer. Slovenská reprezentácia sa opäť neúspešne pokúšala potvrdiť postup na hlavný futbalový turnaj EURO 2016, zápas s Bieloruskom však dosiahol vysoké hodnoty, keď ho malo po polčasoch sledovať takmer 12 a vyše 11 % divákov s podielmi tesne nad 32 a 33 % (12 – 54). Všetky údaje v správe sú bez započítania oneskorenej sledovanosti.

Búrlivé víno v tejto konkurencii uhralo svoj piatkový štandard, keď v ratingu atakovalo šesť percent a v podieli 16 %. Podobný výkon dosiahol napríklad aj pred dvomi týždňami v piatkovej konkurencii Milujem Slovensko a prvému špeciálu Moja mama varí lepšie ako tvoja. Aj Joj dosiahla štandard, ktorý jej patril túto sezónu s filmami v piatky. Tučné babenky sledovalo vyše 4 % divákov s podielom nad 12 %. Obe komerčné stanice tak padli do hlbších no očakávaných podpriemerov.

Duel Farmy, ktorý chcela Markíza pôvodne presunúť na sobotu, sa už veľkej časti s futbalom neprekrýval, pravdepodobne práve pre čiastočný stret s futbalom dosiahol oproti bežným výkonom v tomto čase pokles s ratingom nad 7 % a podielom nad 27 %.

Po ôsmej popri Jednotke vyskočila Plus, ktorej sa napriek konkurencii silného futbalu podarilo zaujať mladých divákov speváckou šou X Factor. Tá ostatný piatok prešla do emotívnej fázy 6 Chair Challenge, s ktorou atakovala tri ratingy s podielom nad 8 %. Oproti predošlému týždňu narástla o vyše rating. Doma zas uspela so Smotánkou, ktorá sa dostala nad 5 %, snímka Hlavne nezáväzne uhrala 4 %. Krstný otec III. na Dajto atakoval 3 %.

Podvečer si svoje čísla udržala šou Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom 24 %, Kukučka preliezla len 17 %. Televízne noviny nepotvrdili štvrtkový nárast nad tridsiatku, keď podliezli 29 %, Noviny uhrali 25,5 %.

Čítať viac...
Nahor