Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Krimi a Noviny Joj v starom režime, po rokoch sa vrátil Baywatch. S akými číslami?

Joj naštartovala letnú štruktúru zmenou spravodajského slotu a pridaním „nových“ seriálov.

Opäť si budú musieť diváci zvykať na nové, resp. na staré. Joj po necelom roku vrátila Krimi do ich pôvodného času na 19:00, čím si ich budú musieť diváci nájsť o hodinu skôr. Prvý deň staronového spravodajského nasadenia priniesol televízii pokles. Krimi dokázali získať podiel iba nad úrovňou 16 % , Veľké Noviny trvajúce až do 20:15 zachytávajúce prepínajúcich divákov zatiaľ vygenerovali podiel nad 20 %. Nasledujúci Šport dokázal poraziť Počasie Markízy s podielom nad 23 %, Najlepšieho počasia sa zmeny nedotkli, získalo podiel nad 24 %.

Ani včera však s výkonom hlavného spravodajstva nedokázala oslniť ani Markíza. Televízne noviny sa museli uspokojiť s podielom nad 27 %, darilo sa však tradične Športovým novinám, ktoré sa stali najsledovanejším spravodajským programom pondelka s podielom takmer 29 %. Výkony správ smerom nadol naďalej stláča futbal, osemfinálový zápas Francúzska s Nigériou sledovalo po polčasoch vyše 22 a 19 % divákov pri obrazovke (12 – 54).

Večer Joj spustila úvodným filmom letný seriál Knight Rider, ktorý okrem pondelka nájde svoje miesto v prime-time aj v utorky a štvrtky. Seriál odštartoval uspokojivo s podielom takmer 20 %. Najsledovanejším programom dňa sa však stal animovaný film Ako vycvičiť draka, ktorý získal podiel okolo 28 %.

Popoludní na Joj odštartoval aj kultový seriál 90-tych rokov Baywatch, jeho úvodný diel sa stal lídrom s podielom takmer 19 %. Televízna dvojka zároveň večer uviedla ďalší premiérový seriál – hororovú sériu Dracula. Jej prvá časť siahala k podielu 15 %. Sledovanejší bol reprízový sitkom Sekerovci, podielom nad 18 % však Markízu veľmi nepotešil. Nočný futbalový duel Nemecka s Alžírskom rozhodnutý až v predĺžení bavil divákov, prvý polčas získal podiel nad 17 % (12+), no druhý aj s predĺžením už v 12+ atakoval hranicu 30 %.

Čítať viac...
Nahor