Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Kredenc v závere sezóny na maximách! Do nadpriemeru sa vrátilo Inkognito

Aj tento pondelok bol silný pre Markízu, medzitýždenne však klesla. Joj, naopak, s nárastom.

Markíze sa v pondelky posledné týždne darí a potvrdila to aj tento raz. Búrlivé víno zaznamenáva nárast sledovanosti piatej série pred jej finále, prvú časť záverečného týždňa sledovalo 9,5 % divákov s podielom 28,7 %. Seriál sa stal najsledovanejším programom dňa. Posledné premiérové vydanie pre túto jar ponúkla skeč šou Kredenc, ktorá sa so sezónou rozlúčila druhým najlepším výkonom od štartu (mimo silvestrovského dielu) s ratingom 8,6 % a podielom až 31,9 %. Mimo Telerána ide o jeden z programov Markízy s najsilnejším podielom, keď takéto hodnoty v ostatnom čase dosahujú aj Televízne noviny. V pondelok bol dokonca ich podiel nižší. Kredenc finišuje vo svojom najsilnejšom období, keď pred týždňom uhral absolútny rekord s klasickou časťou.

Líder napriek týmto výkonom medzitýždenne celodenne i v prime-time mierne poklesol, Joj zas dosiahla v oboch prípadoch zlepšenie (pokles či nárast u oboch televízií dosahoval celodenne vyše jeden podielový bod, v hlavnom vysielacom čase bol medzitýždenný rozdiel menej než bod). K nárastu Joj prispela opäť spravodajská časť večera, keď sa Noviny (podiel nad 26 %) znovu dotiahli na Televízne noviny (pod 31 %). Rozdiel tvorili dve desatiny ratingu. Najlepšie počasie sa zas stalo tretím najsledovanejším programom dňa po Búrlivom víne a Kredenci. Svoju úlohu zohralo aj Inkognito, ktoré sa i cez trapas vrátilo do nadpriemerov s ratingom 7,2 % a podielom 21,7 %. Vôbec sa po návrate nedarí Sladkému životu, ktorý prepadol s podielom len deväť percent.

V pondelok večer dosiahla každá menšia stanica svoj osobný úspech. Plus sa stala v prime-time najsledovanejšou stanicou, dopomohli jej k tomu najmä Profesionáli s podielom až 8,5 %, uspeli i kriminálky CSI s podielmi pod 5 %. Po pol deviatej sa do čela dostalo Dajto, ktorého snímka Zabijaci uhrala nadštandardný share 7,4 %. Aj Mentalista Domy bol silný, keď získal 6,5 %. Ženská stanica sa ale najviac radovala až s ďalším programom. S finálovým týždňom narástla Zakázaná láska, ktorej prvé dva diely z finálových šiestich dosiahli podiely 7,1 a 11,2 %. Share druhej epizódy bol druhý najvyšší od začiatku vysielania telenovely. Darilo sa i Wau, keď film Úplná šupa uhral cez 3 %.

Čítať viac...
Nahor