Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Kredenc po prvý raz s výraznejším poklesom, Joj po čase vyšiel film

Pondelková sledovanosť priniesla výraznejšie pohyby až po pol desiatej.

Neprekvapivým víťazom pondelka sa opäť stali Televízne noviny. Tento raz v ratingu nedokázali dosiahnuť 12 %, v podieli prekročili 34 %. Po zdarnom víkende pre správy Joj udržali Veľké Noviny svoje čísla, v podieli atakovali 26 percent, v ratingu prekročili deviatku.

Svoj lepší štandard v pondelok zahralo Búrlivé víno, ktoré sa bez problémov dostalo cez jedenásť ratingov a v podieli takmer dosiahlo tridsiatku. Spokojný mohol byť aj Panelák, ktorý zahral rating nad sedem percent a v podieli prekročil 19-tku. Štart týždňa vyšiel tiež Farme, ktorá potešila Markízu podielom 30,5 %, Joj zas po niekoľkých slabších týždňoch konečne zahral lepší výkon s pondelkový film, Starí frajeri dosiahli hodnotu 15,5 %. Komu sa z dlhodobého pohľadu darilo menej bol Kredenc, ktorý už nedokázal uhrať šesť ratingov a obhájiť tridsiatku v podieli. S ratingom 5 % a podielom 26,5 % šlo pre Markízu stále o spokojný výsledok.

Ako sme už spomenuli v samostatnom článku, v pondelok výrazne stratila Doma. Tá od decembra šetrí epizódy Ferihy a premietlo sa to do jej celodennej sledovanosti. Viac v článku. Najsledovanejšou menšou stanicou bola Plus, ktorá ponúkla aj najsilnejší program. Tradične najviac zahrali večerní Profesionáli s ratingom takmer 3 percentá a podielom pod 8 %. Večer bolo pri sile Dajto, snímka Boeing 747 v ohrození dosiahla podiel nad 6 %. Kriminálky CSI získali podiely 5,5 a pod 7 %. Feriha skončila pod ôsmimi percentami.

Čítať viac...
Nahor