Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Kraus sa nechytá, Búrlivé víno posilňuje, Panelák zas stabilizuje

Hlavné projekty najväčších komerčných staníc postupne vykresľujú svoj jesenný potenciál.

Výkony ťažiskových projektov Markízy a Joj tento týždeň naznačujú, na akej úrovni by sa mohli v budúcich týždňoch ustáliť. Po slabšom rozbehu sa s pribúdajúcimi divákmi pri obrazovke zvyšuje výkonnosť Búrlivého vína, ktoré v utorok aj v stredu prekročilo obe kľúčové hranice – v ratingu 11 % a v podieli 30 %, keď sa včera dokonca šplhal k 32-ke.

Panelák má zas za úlohu zastabilizovať svoje ratingy na úrovni 7 percent, čo by sa mu postupne mohlo podariť. Kameňom úrazu zatiaľ ostáva utorok, kedy Jednotka úspešne uberá ostatným staniciam divákov so šou Nikto nie je dokonalý, ktorá tento týždeň dosiahla podiely pod 15 % v 12+ a 12 % v skupine 12 – 54. Paneláku sa v stredu podarilo stratiť na dôležitú ratingovú hranicu 7 % len desatinu a v podieli sa prehupol cez 19 %.

Projekty po 21:30 zatiaľ Joj nevychádzajú, úspech už pravdepodobne nezažije Talkshow Jana Krausa, ktorá sa od letných repríz z Primy trápi a inak tomu nie je ani po nástupe premiér. Včera sa jeho podiel dotýkal hranice 12 %. Už dnes pri tom o svojom osude môže rozhodnúť aj seriálová novinka Dr. Ema, ktorá pri štarte vyhrala len v Bratislave, no celkovým výkonom neoslnila. V prípade prepadu sa pravdepodobne zo svojho času bude musieť porúčať.

Naopak Farma robí Markíze najväčšiu možnú radosť, keď pravidelne obsadzuje vyše 30 % podielového koláča. Inak tomu nebolo ani v utorok a stredu, v druhý pracovný deň pri tom záujem o reality šou zvýšil aj úraz na farme. Včera sa už jej ratingový výkon znížil pod 9 %, stále to však stačilo na vysoko nadpriemerný share takmer 34 %.

Z menších staníc sa stále najviac darí Pluske, ktorá aj včera celodenne porazila Domu a Dajto. Nadpriemerne sa jej darilo prakticky už od rána, najsledovanejším sa stal reprízový sitkom Hoď svišťom s podielom nad 8 %. Večerný film Superpolicajt uhral celodenný priemer nad 5 %. O niečo viac s večerným filmom uhralo Dajto, ktoré ponúklo snímku Prepadnutie vo vzduchu s podielom 6 %. Doma sa po 20:30 hrdo vyprsila opäť až s Ferihou a výkonmi pod 8 a takmer 12 %.

Čítať viac...
Nahor