Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Kontroverzná Miley Cyrus priniesla Joj líderstvo, Tajné životy zas jednotkou v 12+

Seriál Jednotky napriek náročnej téme udržuje vysoký štandard sledovanosti.

PIATOK: Milujem Slovensko každým týždňom naberá na sile, v 12 – 54 takmer lídrom!

SOBOTA: Svoj štandard už, pravdepodobne, Nečakané stretnutia našli. Od svojho štartu sa pohybujú na podobných výkonoch, ktoré však zaostávajú za tými, ktoré predvádzala aj vyčerpaná Pošta pre teba. Ostatnú sobotu dosiahla novinka s Katarínou Brychtovou podiely 15,5 a 6,2 % (12+ / 12 – 54) a celkovo ju sledovalo 334-tisíc divákov. Iba o jednu tisícku menej pri tom dosiahli neskôr vysielané Pravdivé príbehy, ktoré v 12 – 54 dokonca predstihli Nečakané stretnutia (6,6 %, v 12+ podiel 15,6 %). Marcinove Neskoro večer sledovalo 206-tisíc divákov s podielmi 11,6 a 6,1 %.

V súboji komerčných staníc zvíťazila Markíza. Snímka Moja krásna učiteľka dosiahla podiel nad 23 %, Miami Vice na Joj uhralo podiel nad 17 %. Z menších staníc výrazne vyskočila Pluska, ktorej Profesionáli s podielmi 7,9 a 8,4 % preskočili aj premiérovú pôvodnú tvorbu Jednotky v komerčnej cieľovke. Romantika Kúsok z teba na Dome uhrala podiel 6 %, seriál Dajto NCIS sa hýbal okolo 2 až 3 percent.

NEDEĽA: Na záver týždňa ponúkla RTVS ďalší diel pôvodného seriálu Tajné životy. Príbeh z prostredia azylového domu dosiahol mierny nárast, keď ho sledovalo celkovo 463-tisíc divákov s podielom 19,4 %. V 12 – 54 dosiahol seriál podiel 11,4 %. Tajné životy sa tak naďalej držia výkonov, ktoré minulú jar dosahovala Kolonáda.

Zároveň seriál Jednotky predviedol výkon, ktorý znamenal líderstvo v 12+. V komerčnej cieľovke zas bola jednotkou Joj, ktorá odvysielala aj najsledovanejší film víkendu V utajení s ratingom 9,3 % a podielom 23,5 %. Sherlock Holmes na Markíze prekročil hranicu 20 %. Líder však v oba dni ponúkol najsledovanejší program dňa, Televízne noviny dosiahli podiely 37,1 % a 35,5 % (sobota, nedeľa).

Menšie stanice v posledný deň týždňa mierne klesli. Najvyššie bolo Dajto s Laskom a podielmi okolo 5  a 6 %, Za nepriateľskou líniou 2 uhralo na Plus 4,5 %. Nedarilo sa Dome, Zámena manželiek prekročila 3 %, Horúca krv dosiahla podiely nad 2 a 3 %.

Čítať viac...
Nahor