Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Kde sa dvaja bili, uspela reprízová Jednotka! Mušketieri pri štarte prepadli

Novinka Markízy nestačila ani na priemery stanice, Joj sa so svojou seriálovou ponukou hýbala aspoň okolo vlastného priemeru. Vysoko vyskočila Jednotka. Výsledky bez započítania archívnej sledovanosti.

Letnú stratégiu budú musieť komerčné stanice buď pretrpieť, prehodnotiť alebo veriť v malý zázrak. Už prvý deň s ich hlavnými letnými programami totiž naznačil, aký záujem vyvolali u divákov. Markíza odvysielala prvé dve časti masívne promovaného hitu BBC Mušketieri, podľa našich informácií sa však podielovo hýbala len tesne nad podpriemernou hranicou 20 %. Seriál k tomu nedržal divákov, rating pri druhej časti klesal a podiel sa smerom nahor už pohnúť nedokázal.

Joj sa so svojou hlavnou dvojičkou v utorky a štvrtky uviedla rovnako vlažná, ostala však aspoň okolo staničných priemerov. Aj ona ale zaznamenala nemalý pokles v prime-time, keď Kuriér s prvou časťou druhej série uhral podiel pod 17 % a Taxi Brooklyn odštartovalo na podieli 15,5 %. Vyrovnané boli stanice s neskorším programom, Geissenovci uhrali podiel pod 16 %, Sherlock a Watsonová 15,5 %.

Výborný utorok zažila Jednotka, ku ktorej prešlo viacero divákov komerčných staníc. Tí vyhľadávali domácu tvorbu a našli ju práve na RTVS, ktorej mimoriadne vysoko vyskočila zábavná relácia Nikto nie je dokonalý s podielom až 22,4 % v 12+. Jej bežné výkony v tejto cieľovke sú okolo 13 – 15 %. Aj v 12 – 54 bola relácia silná s podielom 15,9 %, Markíze aj Joj sa však podarilo udržať v tejto cieľovke pred ňou, v 12+ bola Jednotka lídrom. Rovnako vyskočila aj nasledujúca kulinárska šou Slovensko chutí, ktorá výnimočne nepadla pod priemer Jednotky, naopak, šla vyššie nad s podielom 12,4 %. Rovnako v komerčnej cieľovke bola nadpriemerná s podielom 9,2 %. Jednotke sa tak s reprízovým programom podaril večer výrazne lepšie ako komerčným televíziám s premiérovými titulmi.

Povyskočiť si však okrem Jednotky dokázali aj menšie stanice Joj a Markízy. Vysoko opäť mierili Profesionáli, ktorí dosiahli až na 9 %, nasledujúce finále ME vo futbale do 21 rokov zahralo pre Plus najlepší výsledok s podielmi okolo 4 a až 8,5 %. Úspešne sa uviedla silno promovaná novinka Domy Cudzinka s podielom 7,8 %, Hriešny zoznam tento raz o 20:30 uspel s podielom takmer 5 %. Wau si vylepšila po pondelku chuť, s krimi večerom uhrala už svoj štandard, CSI Miami prekročilo 2 %, Dr. Ludsky na prvýkrát atakoval 3 %. Dajto a jeho Austin Powers 2 neuspel s podielom nad 3 %.

Markíze v utorok pomohla spravodajská časť večera, keď Televízne noviny uhrali dnes už raritne vysoký share pod 36 %. Odpútali sa tak od Novín Joj, tie ale dosiahli to svoje s podielom 25 %. Markíze však pomohla aj Joj, ktorej vôbec nevychádza stávka na Aféry, vďaka čomu rastú Rodinné prípady, včera prekročili podiel 26 %.

Čítať viac...
Nahor