Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Joj zoslabla, august jej zatiaľ nepraje. Markíza v čele so správami aj večerným filmom

Kým v júli sa podarilo Joj predčiť dokonca aj svoje jarné výkony, august priniesol výraznejší prepad.

Joj v auguste poklesla. Kým v júli sa jej podiely v hlavnom vysielacom čase najmä vďaka upravenému nastaveniu večerného spravodajského pásma pohybovali na úrovni 20 – 24 %, v auguste sa jej zatiaľ nedarí výraznejšie prekračovať a často ani dosahovať úroveň 20 %.

Za nižšími podielmi stojí najmä pokles spravodajských relácií. Veľké noviny napríklad včera dosiahli len úrovne pod 23 %, nad touto hranicou skončili Krimi. Televízne noviny sa pre porovnanie ocitli na čele rebríčka sledovanosti s podielom pod 35 %. Výrazných úspechov už nedosahuje ani Šport, ktorý v júli patril k častým držiteľom prvenstva dennej sledovanosti.

V pondelok mala Markíza jasne navrch aj s hlavným večerným filmom, Fotri sú lotri dosiahli podiel takmer 25 %. Rodinke úžasných sa po dobre rozbehnutom Knight Riderovi nedarí pravidelne opakovať nadpriemerné podiely, čo taktiež nevylepšuje priemerné podiely Joj v prime-time. Včera dokonca komediálny seriál klesol s dvomi časťami na hodnoty medzi 13 – 14 %.

Výborný deň má za sebou Dajto, ktoré sa vďaka filmu Trója a jeho podielu takmer 11 % mohol celodenne tešiť z postavenia trhovej trojky, keď predbehol aj ostatné menšie stanice a Jednotku. Lídrom v prime-time medzi menšími stanicami (za Jednotkou) bola Plus, ktorej vyšiel večer nadmieru. Stanici sa darí ako so Simsponovcami (včera okolo 5 a 7 %) po 19-tej tak aj reprízovým sitkomom Kutyil (včera okolo 8 %), včera k dobrému výsledku prispeli aj kriminálky CSI – nad 8 a 9 %.

Čítať viac...
Nahor