Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj výrazne posilnila novinka Moja mama varí lepšie ako tvoja! Prepadla však s 24 hodín

Denné seriály potvrdili pondelňajšie výkony.

Druhý deň jesennej sezóny priniesol posuny vo vývoji sledovanosti. Joj sa mohla tešiť z posilnenia podvečernej novinky  Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá napriek vlažnému štartu nabrala s druhou epizódou divákov, keď rástla o viac než rating a podielovo vyskočila na 21 %. Pre Joj ide o jeden z najlepších podielov po 18-tej v tomto roku. Rodinné prípady však neklesli, keď si polepšili na podiel nad 24 %. Stále však dosiahli len denný podpriemer lídra.

Počnúc novou sezónou potvrdzujú nárast Televízne noviny, ktoré až v utorok mali dôvod na úsmev, keď sa stali najsledovanejším programom dňa a podielovo sa dostali nad dôležitú hranicu 35 %. Prekročili ju o pol bodu. TNky sa tak po dlhšom čase odpútavajú od spravodajstva Joj, to však v utorok uhralo svoje čísla, keď sa Krimi dostali nad 25 % a Noviny dosiahli 27 %.

Medzi dennými seriálmi sa oproti pondelku situácia prakticky nezmenila. Búrlivé víno potvrdzuje jarný pokles, keď podľa našich informácií dosiahlo rating 8,4 % s podielom 25,4 %. Pre Markízu ide o medziročnú stratu, keď minulú jeseň seriál dosahoval ratingy okolo 10 – 11 % s podielmi nad 30-tkou. Divoké kone aj s druhou časťou zopakovali pokles oproti jari, keď dosiahli share 17,9 %. Momentálne sa tak ustaľujú okolo 18 %. Ak budú dosahovať podobné výkony aj v ďalšej časti jesene, napodobnia a v niektorých prípadoch predčia výkonnosť Paneláku z jesene 2014. Sezóna sa však naplno rozbehne až neskôr.

Kým od 18-tej Joj oproti pondelku rástla a po pol deviatej uhrala podobný výkon, výrazne sa prepadla o 22-hej. Tam jej vôbec nezafungovala krátkodobá seriálová akvizícia 24 hodín: Dnes neumieraj, ktorá napriek intenzívnejšej kampani hlboko prepadla s podielmi len takmer 8 a nad 7 %. Nebude prekvapením, ak sa seriál z programu vytratí. Tento neúspech len potvrdzuje fiasko tohtoročných letných akvizičných noviniek, keď neuspela ani jedna. Markíza mohla byť po desiatej spokojná, Zámena manželiek dosiahla share pod 26 %.

Medzi menšími bola po ôsmej najvyššie Plus, Hoď svišťom dosiahol nad 6 %, film Zakázaná zóna uhral 5,5 %. Mentalista na Dome bol v utorok slabší, stačil však na potrebný podiel 5 %, Dila s prvou časťou uhrala viac než 6 %, s druhou sa už vyšvihla vysoko nad 11 %. Dajto s filmom Križovatka smrti atakovalo 4 %.

Čítať viac...
Nahor