Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj vyhrala so sviatočnou kinopremiérou Noe, vysoko opäť vyskočil Kredenc!

Výsledky Markízy za sviatočný utorok k dispozícii nie sú.

Oproti minulému pondelku sa zišlo pri obrazovke viac divákov, čo sa odrazilo na posune v podieloch jednotlivých programov. Horná Dolná sa mala napriek ďalšej repríze dostať nad 11 ratingov, v podeli medzitýždenne stratila približne tri body, keď uhrala share 30,5 %. Stala sa najsledovanejším programom pondelka. Inkognito opäť preliezlo šesť ratingov, v podieli však skončilo pod 17-tkou.

Zo značného nárastu divákov sa medzitýždenne tešil Kredenc, ktorý sa vrátil nad ratingovú desiatku s výkonom 10,1 %. Podiel mal dosiahnuť úroveň 30,8 %. Práve na tomto výkone je viditeľný značný rozdiel v počte divákov pri obrazovke oproti iným pondelkom, keď sa pred časom Kredenc s takýmto ratingom doťahoval až na podielovú 40-tku. Opäť sa darilo aj repríze skeč šou, dostala sa nad 7 ratingov s podielom nad 27 %. Partička už bola podpriemerná s podielom pod 21 %. Joj snímka Černí baróni vyniesla výkon nad 15 %.

Medzi menšími sa najvyššie dostalo Dajto s filmom Ohnivý kruh a podielom nad 7 %, Scary Movie 2 na Plus šlo cez 6 %. Mentalista na Doma bol tentoraz slabší s výkonom okolo 4,5 %, Dila s prvou časťou prekročila šestku. Vtierka Castle na Wau šla nad dvojku, CSI Las Vegas uhrala okolo 3 %.

O niečo menej divákov oproti väčšine predošlých dní zaznamenala šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá sa hýbala nad šiestimi ratingami. V pondelok jej to ešte vynieslo share takmer 24 %, vo sviatočný utorok to bolo vzhľadom na väčší počet divákov pri obrazovke menej, keď sa dostala pod 21 %. Ubrala jej aj snímka Markízy Hrbáč Lagardére, ktorá bola so šou v čase jej vysielania vyrovnaná, presné čísla Markízy za utorok však známe nie sú.

17. novembra si polepšili správy Joj, keď Krimi atakovali 26 %, Noviny sa dostali pod 27 %. V pondelok sa výkon týchto dvoch spravodajstiev dostal na 21,5 a nad 25 %, Televízne noviny vtedy šli pod 30 %.

Veľmi silná bola Joj v utorok s ďalším programom. Najlepšie počasie by sa aj v prípade známych výsledkov Markízy stalo najsledovanejším programom dňa, sviatočná kinopremiéra Noe sa zas vyhupla na zatiaľ najlepší výkon spomedzi filmových premiér Joj túto jeseň, keď ju malo sledovať až 9,3 % divákov s podielom 28,7 %. Kontinuálne sa snímka držala nad futbalovým stretnutím Slovensko – Island vysielanom na Markíze. Jednotka v utorok odpremiérovala slovensko-nemecký film Muzika, dosiahla na podiely nad 9 a takmer 10 % (12 – 54 / 12+).

Na Kolibe mohli byť spokojní aj s výkonom menších staníc. Profesionáli boli najsledovanejším programom medzi menšími, v podieli šli pod 7 %, Vidiečania z Beverly Hills na Plus boli zas najvyššie vo svojom vysielacom čase, v podieli sa dostali nad 6 %. Len o málo menej túto hranicu prekročilo Dajto s filmom Fantomas sa hnevá, Veľký Gatsby na Doma prekročil päťku. Vysoko boli krimi na Wau, už Kosti šli nad 4 %, pod 5 % sa dostala Vtierka Castle, CSI Las Vegas uhrala takmer 4 %. Dajto podvečer uspelo s kvalifikačným futbalom 21-tky Slovensko – Holandsko a podielmi pod 7 %.

Čítať viac...
Nahor