Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj vyhrala s oboma víkendovými filmami, Markíze v nedeľu opäť padli Televízne noviny!

Premiéra Magic Mike sa stala najsledovanejším filmom týždňa, Dajto si v nedeľu po prvý raz vyskúšalo španielsku La Ligu, ktorou posilňuje svoju štruktúru.

PIATOK, SOBOTA: Piatok s filmom vysoko vpredu Markíza, v sobotu lídrom Joj! Dajto vôbec nevychádza maratón s Alcatrazom

NEDEĽA: Oproti minulému týždňa sa nedeľná sledovanosť otočila o niekoľko stupňov. Kým predchádzajúcu nedeľu po čase posilnili Televízne noviny a kleslo konkurenčné spravodajstvo, tentoraz sa hlavné správy lídra prepadli na jednu z ďalších nízkych hodnôt s podielom len nad 27 %. Blízko boli v tom čase Krimi, ktoré sa dostali pod 26 % a výrazne sledovanejšie boli Noviny, ktoré náskok potvrdili aj lepším podielom pod 30 %.

Joj si dobrú náladu udržala aj s ďalším programom, keď sa premiéra Magic Mike: Bez nohavíc stala podľa našich informácií najsledovanejším filmom týždňa s ratingom 8,2 % a podielom 25,9 %. Repríza kinosnímky Markízy z minulého roka Robin Hood neuspela s podielom takmer 20 %. Oproti výkonu v premiére film výrazne oslabil, keď pred necelým rokom uhral share pod 32 %.

Joj sa vďaka spomínaným výkonom stala lídrom v prime-time a to s veľkým náskokom vyše piatich percentuálnych bodov. V nedeľu vyhrala v hlavnom vysielacom čase aj ako skupina.

Z menších staníc pútalo v nedeľu pozornosť Dajto, ktoré premiérovo uviedlo zápasy prestížnej španielskej futbalovej súťaže La Liga. Úvodné duely najhviezdnejších tímov dosiahli na mužskej stanici nadpriemerné aj podpriemerné výkony. Zápas Athletic Bilbao – FC Barcelona uhral po polčasoch podiely pod 5 a 4 %, nasledujúci zápas Sporting Gijón – Real Madrid tesne prekročil 4 a 6 %. Zápasy boli do programu zaradené programovou zmenou, Dajto ohlásilo zakúpenie španielskej ligy len v piatok.

Napriek silnej akvizícii zatiaľ Dajto nedokázalo poraziť svojich konkurentov, v prime-time bola silnejšia Plus aj Doma. Sestra Joj dosiahla s dvomi dielmi Hoď svišťom podiely pod 5 a málo nad 7 %, Hviezda pechota uhrala 5,5 %. Doma s filmom Neslušný návrh dosiahla o desatinu podielového bodu menej. Vinári na Wau sa hýbali okolo 2 a 3 %. Dajto zároveň potvrdilo neúspech s maratónom Alcatrazu, seriál sa s dvoma nedeľnými časťami hýbal len medzi 1 – 2 % podielu.

Čítať viac...
Nahor