Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj v stredu prekvapila, s celou skupinou sa dotiahla na Markízu! Mimoriadne silná bola Plus

Napriek futbalovej Lige majstrov sa po ôsmej paradoxne darilo mužsky orientovaným staniciam.

Po utorku, kedy Joj stratila nemalú časť divákov, sa v stredu situácia otočila. Celá skupina televíznej dvojky zaznamenala nárast, pričom sa v prime-time podieli skupín dokázala dotiahnuť na skupinu Markízy s rozdielom jedného percenta (32,2 % vs. 31,2 %).

Veľké stanice sa k sebe priblížili už v súboji hlavných spravodajstiev. Televízne noviny v stredu zaznamenali slabší výkon, keď sa podľa našich informácií v ratingu zastavili tesne pod 11 percentami a v podieli uhrali hodnotu nad 32 %. Noviny TV JOJ atakovali 10 % ratingu s podielom nad 28 %. Po ôsmej sa do vedenia dostalo Búrlivé víno s tradičnejším ratingom 8,4 % a podielom 22,4 %. Divoké kone po utorku rástli, na osem ratingov naďalej nedosiahli s výkonom 7,6 % a podielom 20,2 %. Celkovo seriál Joj sledovalo 500-tisíc divákov, Búrlivé víno 580-tisíc.

Pred desiatou sa už do vedenia dostala Joj s Panelákom, ktorý povyskočil na 6 ratingov s podielom 20,3 %. Rodinné prípady, ktoré opäť ponúkli reprízu, uhrali rating 4,5 % a podiel 15,4 %. Od budúceho týždňa už dvojičku Búrlivé víno – Rodinné prípady vystrieda Chart Show s druhou sériou akvizičného seriálu Arrow. Akvizíciám sa však v neskoršom večeri na Markíze nedarí, Stúpenci aj v stredu prehrali s reprízou Sladkého života, keď dosiahli podiel len 12,3 %. Sladký život uhral 17,5 %, v premiére to bolo menej s hodnotou 15 %, pričom ho opäť predbehla šou Jednotky 5 proti 5 s podielom 16 % (12 – 54).

Do sledovanosti v strede týždňa prehovorila aj Jednotka, ktorá s Ligou majstrov ukrojila pre seba približne 4 ratingy. Podielovo zaznamenala polčasy pod 11 a hodnotu 13 % (12 – 54).

Napriek tomu sa výrazne darilo menším staniciam orientovaným na mužov. Pluska tancovala radostný tanec už okolo ôsmej, keď jej Kutyil bol jednoznačne najsledovanejší program dňa medzi „menšími“ s ratingom 3,4 % a podielom až 9,2 %. Aj vďaka tomu dosiahla jeden z najlepších prime-time podielov od štartu – 7 %.

V silnom trende pokračovala aj snímka Moje meno je Nikto s ratingom 3 % a podielom 9,2 %. Vysoko však siahalo aj Dajto, ktorého Temný rytier uhral 2,5 ratingu s podielom 8,2 %. Film rástol najmä po skončení futbalu. Zakázaná láska Domy bola slabšia s podielmi 3,2 a 5,6 %, Mentalista uhral 3,7 %. V stredu večer sa ostatným staniciam pripomenula Wau, ktorej vyšli Kosti s podielom 3 %.

Čítať viac...
Nahor