Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj už s filmom úspešná, Superstar však neklesla! Prvý neúspech špeciálu Moja mama v sobotu

Jednotka na nedeľu presunula štvrtkovú šou Domov, sladký domov, u mladých klesla.

PIATOK: Piatok poriadne prekvapil: Takto dopadol súboj Mojej mamy bez Habovcov s Kredencom!
(výsledky za piatok sú bez započítania archívnej sledovanosti)

SOBOTA: V sobotnom accesse výrazne spadla Smotánka. Tá do nadpriemeru skáče len v prípade slabšej konkurencie, tentoraz uhrala share len nad 17 %.  Šou Česko Slovensko má talent vo svojom priebehu opäť postupne rástla a celkovo dosiahla podiel tesne nad 19 %. Medzi hlavnými spravodajstvami boli vpredu Televízne noviny, stačili však len na podiel tesne cez 28 %, Noviny Joj šli cez 25 %.

Večer uspela Markíza s premiérou Bournov odkaz, keď sa dostala na podiel 27,5 %. V ratingu šla pod deviatku. Joj už len vlažne hrajú Dvojičky, uhrali 17,5 %, prvý neúspech zažil v sobotu špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, keď atakoval len 5 ratingov a v podieli sa dostal pod 16 %. Doteraz sa bežne hýbal okolo 7 ratingov.  Už najbližší týždeň bude môcť relácia rásť, nakoľko sa majú proti sebe stretnúť legendy šou Habovci a Lhotovci.

Medzi menšími najvyššie siahali Profesionáli na Plus s podielom až pod 9 %, darilo sa aj romantike Nezábudková na Doma s podielom takmer 7 %. Film Plus Operácia zlomený šíp dosiahla podiel 5,5 %, Dajto sa opäť v hlavnom vysielacom čase nedarilo s reprízami Farmy pri podieloch okolo 2,5 a 3 %. Wau uspela s filmom Uviaznutí v raji pri podieli nad 3 %.

NEDEĽA: V nedeľnom accesse si napriek reprízovej epizóde z prvej série zásadne nepohoršila Horná Dolná. Blížila sa totiž opäť k deviatim ratingom, v podieli šla pod 28 %. Nárastu sa tešilo Nové bývanie, uhralo podiel pod 21 %. Markíze aj vďaka silnému nábehu posilnili Televízne noviny, keď sa prehupli cez 32 %, výrazne im ublížil dlhý druhý brejk, počas ktorého sa diváci usadili na Joj. Jej Noviny získali v priemere nadpriemerný podiel nad 28 %.

Nárast oproti semifinálovým živým prenosom potvrdila s druhým finálovým kolom Superstar, keď podľa našich informácií dokonca v porovnaní s minulotýždňovým prenosom jemne podrástla na rating 11 % s podielom 30,1 %. Výrazne výkonnosť dvihla Joj, ktorá narozdiel od minulej nedele uspela s kinopremiérou. Snímka Temný bojovník mala získať rating 8,7 %, čo je viac než dosahovala väčšina vydaní Siedmeho neba v tejto sezóne. Podiel šiel na hodnotu 23,1 %. Záujem divákov sa značne zvýšil o Rozhodnutie Superstar, ktoré medzitýždenne rástlo o takmer rating na 7,6 % s podielom až 40,5 %.

Jednotka s Doktorom Martinom uhrala štandard pri podieloch 9 a 12 % (12 – 54 / 12+), v mladej cieľovke oslabila na nedele presunutá šou Domov, sladký domov, keď sa dostala len cez 6 %. V 12+ sa uhralapod 9 %.

Menšie stanice predviedli v nedeľu rozpačité výkony. Najvyššie vyskočili opäť Profesionáli s podielom pod 7 %, komédia Niečo na tej Mary je už šla pod 5 %. Doma naďalej pokračuje vo vysielaní Zámeny manželiek, ktorej sa v nedeľu večer nedarí, reality šou sa dostala pod 4 %. Nasledujúci film Korenie lásky uhralo pod 5 %. Dajto malo futbalový večer, La Liga mu zahrala 3 % a nad 4 %. Kriminálka CSI New York na Wau šla pod 2 a tesne nad 3 %.

Čítať viac...
Nahor