Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj už nefungujú ani noví Profesionáli, Búrlivé víno spadlo pod tridsiatku

Televízia Joj po roku a pol obnovila výrobu jej najúspešnejšieho komediálneho seriálu Profesionáli, diváci podobne, ako v roku 2012, zmeny neprijali.

Už po druhý raz sa tvorcovia Profesionálov pokúsili ponúknuť seriál divákom Joj s novinkami. V roku 2012 išlo po odchode Heleny Krajčiovej do Markízy o zmeny hlavne v obsadení, tento rok po „vymodlenej“ obnove výrobe seriálu tvorcovia priniesli viaceré moderné a výpravnejšie prvky spolu s ešte expresívnejším hraním postáv. Atraktivitu seriálu to však nezvýšilo a jeho sledovanosť padá. Včera už pri tom nestačila ani na priemer stanice, keď dosiahla podiel pod 17 %.

Seriál o časť divákov prišiel aj vďaka futbalu a Európskej lige na Dvojke, keď svoj prvý osemfinálový zápas odohrala FC Viktoria Plzeň proti Olympique Lyon. Profesionálov oslabil hlavne druhý polčas, ktorý od približne desiatej hodiny sledovalo viac ako 7 % divákov. V čase o 21:30 sa nedarilo iba seriálu na Joj, ale aj Markíze, Rodinné prípady boli lídrom iba o pár tisíc divákov a s podielom pod 21 % ešte výraznejšie ako Profesionáli podliezli priemer svojej stanice.

Po dvadsiatej sledovanosťou zamiešala aj Jednotka RTVS, ktorá výnimočne vo štvrtok pre prezidentské debaty (od pondelka do stredy) odvysielala premiérovú časť relácie Nikto nie je dokonalý. V oboch cieľovkách si ju pozrelo nadpriemerný počet divákov, v 12-54 okolo 11 %, v 12+ okolo 13 %. Panelák sa musel uspokojiť s podielom takmer 19 %, Búrlivé víno kleslo asi najvýraznejšie, keď výnimočne opustilo svoj štandard nad tridsiatimi percentami a dosiahlo podiel takmer 29 %.

Čítať viac...
Nahor