Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj s Markízou zviedli najvyrovnanejší súboj posledného obdobia

Sobotná sledovanosť priniesla jeden z najvyrovnanejších súbojov v prime-time posledných týždňov, Markíza a Joj dosiahli takmer identický výsledok.

Večerná filmová ponuka najsledovanejších slovenských staníc zaujala v oboch prípadoch takmer rovnaký počet divákov, no spokojnosť priniesla iba v jednej z televízií. Joj uspela s filmom Vojak 2, ktorý dosiahol pre televíziu nadpriemerný podiel nad 20 %, kým film Šéfovia na zabitie na Markíze dosiahol podľa našich informácií iba o pár desatín lepší výsledok, pričom rozdiel v ratingu mala byť jediná desatina. Markíze tak filmová voľba tento raz nevyšla. Jednotka prežila tradičný večer s Poštou pre teba s podielom takmer 22 % v 12+ a Pravdivými príbehmi s Katkou Brychtovou s podielom nad 17 % v univerzálnej cieľovke.

Podvečer patril predposledný raz na Markíze hokejovému turnaju z olympijského Soči. Zápas o tretie miesto sledoval nadpriemerný počet divákov a podiel sa pohyboval nad úrovňou 30 percent. Joj podvečer neuspela s reprízou Kukátka a podielom pod 10 %, Nákupné maniačky na Plus zaznamenali taktiež iba vlažný podiel okolo 4 %. Spokojná mohla byť opäť Jednotka, jej dvojička Taxík a Nebíčko v papuľke sa pravidelne pohybuje v nadpriemerných vodách, ostatnú sobotu atakovali relácie podiely 12 resp. 16 % (12+).

Z celodenného hľadiska sa opäť pripomenula olympijská Dvojka, ktorá sa dokázala prepacovať na pozíciu trhovej trojky, tesne za ňou skončila Jednotka a úspešný deň prežila piata Doma. Jej večerná Inga Lindströmová uspela s podielom nad 7 %. Nedarilo sa naopak Plus, Honba za klenotom Nílu získala podiel iba 4 % a aj preto sa zaradila až na pozíciu celodennej šestky.

Čítať viac...
Nahor