Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Joj po prvý raz v pondelok s filmom, Plus prebrala seriály. S akým úspechom?

Na Kolibe si po prvý raz otestovali nové pondelňajšie nastavenie.

Po tom, čo Joj dlhodobo nefungovala najmä hlavná pondelňajšia akvizícia Vikingovia, sa televízia rozhodla pre zmenu. Od tohto týždňa ponúka v pondelky filmy a Vikingov spolu s Hannibalom presunula na Plus.

Ako prvá snímka sa v pondelok uviedla Česká spojka, ktorá podľa našich informácií uhrala podiel 13 %. Jej výkon sa však mal zlepšovať až po Farme, kedy sa dokonca mala dostať až pred Revolúciu Markízy. Farma však včera priniesla mimoriadne atraktívny obsah v podobne nečakaného vyhadzovu Patrika Mirgu, čím si vyslúžila rating blízky 10 % a podiel vysoko nad 36 %. Revolúcia mala klesnúť pod 19-tku.

Plus po úvodnej kriminálke CSI Las Vegas (nad 4 %) uviedla spomínanú dvojičku seriálov presunutú z hlavnej Joj. Vikingovia II pravidelne získavali slabé podiely okolo alebo pod 10 %, na Plus si preniesli vyše polovicu divákov a v podieli sa blížili k 5-tim percentám. Hannibal už neuspel ani na Plus a skončil s výsledkom 3,5 %. Naopak, silné bolo Dajto, ktorého hlavný film Zabijaci atakoval 8 percent a nočný horor Krokodíly útočia túto hranicu preskočil. Feriha sa s dvomi časťami blížila k 8-mim a 14-tim percentám. Prekvapiť mala Wau, ktorej Šéf v utajení aj Nákupné maniačky prekročili 3 %.

Hlavný program na dvoch najsilnejších komerčných staniciach nepriniesol žiadne prekvapenie. Búrlivé víno uhralo spokojný podiel nad 31 %, Panelák skončil so ziskom vyše 18 %.

Čítať viac...
Nahor