Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj po dlhom čase uspela v piatok, s filmom bola lídrom! Opäť porazila Televízne noviny

Joj má za sebou vydarený záver pracovného týždňa, posledné vydanie sezóny ponúklo Čo ja viem.

Televíznej dvojke často filmové piatky nevychádzajú, no tento raz si napravila chuť. Priemerná komédia Nebezpečne blonďavá bola lídrom večera, keď dosiahla podľa našich informácií (bez zarátania archívnej sledovanosti) rating 5,8 % s podielom 21,1 %. Najsledovanejším programom dňa sa s o desatinu vyšším ratingom stalo Najlepšie počasie. Televízii v úspechu s filmom pomohlo aj zhustené promo, keď komédiu tlačila v takmer každom self bloku. Joj sa celkovo začína viac zameriavať na piatkové filmy, už v priebehu tohto týždňa spustila kampaň na u nás dlho nevysielaný kultový Jurský park. Odvysiela ho až v piatok 10. júla.

Tesne za Joj s rozdielom troch desatín ratingu skončila Jednotka s Čo ja viem a vysokým podielom 20,3 % v komerčnej cieľovke. V 12+ bola kvíz šou so svojou poslednou časťou druhej série jednoznačným lídrom, podielovo získala 23,6 %. Markíza s akčným filmom v piatok dopadla zatiaľ najhoršie, Ochranca podliezol 20 %.

Joj sa podarilo vyhrať celý prime-time, za čo vďačí nielen hlavnému filmu ale aj spravodajstvu. Noviny Joj totiž predbehli hlavné správy Markízy o vyše pol ratingu, podielovo sa opäť dotiahli na 29 %. Televízne noviny atakovali 30 %.

Z menších staníc bola večer vysoko Plus, Profesionáli 2012 tesne prekročili 7 %, Vikingovia získali share až 7,5 %. Nadpriemerná bola aj Doma, Smotánka sa prehupla cez päťku, Zvodca na prenájom sa blížil k 6 %. Star Trek Dajto uhral priemerných 4,5 %, v piatok už bola priemerná aj Wau, keď obe kriminálky atakovali 2 %.

Čítať viac...
Nahor