Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj klesajú Veľké noviny, KRIMI vrátila v pravý čas

Hlavná spravodajská relácia Joj, Veľké noviny, v ostatných dňoch klesá. Napriek tomu dosahuje televízia v prime-time lepší podiel ako pred pár týždňami, zachraňujú ju KRIMI.

Rozhodnutie vrátiť KRIMI na Joj prišiel v pravý čas. V ostatných dňoch totiž oslabilo hlavné spravodajstvo Joj, Veľké noviny, a to dosť výrazne, keď sa ich podiel aktuálne pohybuje okolo 20-22 %. Situáciu však zachraňuje krimi spravodajstvo, ktoré dokázalo posilniť vyše polhodinový slot. Ich návrat na Joj totiž pomáha nielen času po 20:00, ale aj pred ním, keď sa Šport štartujúci už po 19:50 dvíha z červených čísel a usadzuje sa okolo hranice 20 %. Spolu s KRIMI, ktoré dosahujú podiely okolo 23-25 a Najlepším počasím okolo 25 % ide v priemere o posilnenie spravodajskej 90-minútovky. Pred návratom KRIMI padala Joj po Veľkých novinách aj pod hranicu 15 %.

Veľkým novinám aktuálne škodí síce lukratívny, no pre nábeh nešťastný trojminútový brejk zaradený pred spravodajstvo okolo 19:57. Počas týchto troch minút sa na Joj dokonca doťahuje RTVS so súťažou 5 proti 5. Oslnivé výkony však nedosahuje ani aktuálne po 18:00 vysielaná Súdna sieň s podielmi okolo 16 %.

Markíza nemá napriek silnejúcim KRIMI dôvod na znepokojenie. Športovým novinám síce uberajú divákov, no stále sa držia okolo hranice 30 %, Televízne noviny momentálne dosahujú takmer dvojnásobný podiel oproti Veľkým novinám pohybujúci sa stabilne okolo 40 %. Markíze výraznejšie kleslo Počasie, to začína pravidelnejšie predbiehať Najlepšie počasie na Joj.

Vo štvrtok prebehol súboj televízií bez väčších emócií, najsledovanejšie bolo opäť Búrlivé víno s podielom okolo 31 %, Panelák siahal ku hranici 21 %. Po 21:30 vyhrali tesne Profesionáli, ktorých sledovalo takmer 19 % divákov, Rodinné prípady iba niečo cez 17 % divákov. Na Dome včera vyvrcholila úspešná telenovela Sila záverečným dvojdielom s výkonom nad 9 a takmer 15 % divákov. Už od pondelka štartuje na Doma nová telenovela Fatmagul.

Čítať viac...
Nahor