Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Hriešny zoznam podrástol, rekordný deň pre Dajto

Mužská stanica Markízy opäť začína týždeň mimoriadne silne a pre konkurenčnú Plusku nastavila tohtotýždňovú latku ešte vyššie.

Večerný súboj televízií dopadol tradičným rozdelením si divákov. Búrlivé víno dokázalo napriek veľmi teplému večeru pripútať k obrazovke vyše 10 % Slovákov, čo mu vynieslo podiel 33 %. Väčšina divákov Paneláku ostala seriálu taktiež verná, no z pohľadu ratingu viac pocítil stratu, s podielom nad 20 % však môže byť ťahúň Joj spokojný. Jednotka ponúkla film Gombíková vojna, ktorý skončil s podielom pod 6 % v oboch univerzálnych cieľovkách.

Jednotku spoločne s menšími stanicami výrazne predbehla Dajto, ktorá oslavovala úspešný večerný filmový mix. S hlavným filmom Likvidátor uhrala podiel okolo 9 %, pričom nasledujúca Múmia a Dary smrti dosiahla podiel až 12 %. Pluska získala s oboma kriminálkami CSI tradičný výsledok nad 5 %, najmä pri druhej časti je však zvyknutá na lepší podiel. Doma poklesla telenovela Fatmagul, tento raz s výkonmi okolo 5 a 9 %. Dajto sa vďaka vydarenému dňu usadil na pozícii celodennej trhovej trojky s vynikajúcim podielom 6,6 %. Pluska síce zaostala, no získala slušný výsledok 4,7 %, Doma v porovnaní týchto staníc skončila tretia so stratou troch desatín na Plus.

Akvizičný júnový seriál Markízy, Hriešny zoznam, po kontinuálnom poklese v úvodnom týždni podrástol. Tento raz však lepší podiel zaznamenala prvá časť, ktorá sa vyšvihla k staničnému priemeru televízie a získal podiel nad 26 %. Druhá časť stratila takmer 100-tis. divákov a aj to sa podpísalo pod nižší podiel 24 %. Na Jojke sa prestáva dariť akčnému seriálu Agenti S.H.I.E.L.D., ktorý z výkonov okolo priemeru Joj klesá čoraz hlbšie.

Čítať viac...
Nahor