Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Hokej je postrachom televízií už teraz, ako dopadla druhá časť Kolabsu?

Vo štvrtok vysielala Dvojka hneď dva hokejové zápasy – prípravu reprezentácie a finále extraligy.

Ešte pred štartom Majstrovstiev sveta v hokeji sa najväčšie televízie musia trápiť s hokejovou konkurenciou. Atraktívne zápasy na Dvojke uberajú dôležité ratingy, čo sa prejavilo aj na štvrtkovej sledovanosti.

Prípravný zápas Slovákov so Švédmi aj do neskorších hodín vytesnená extraliga sa tešili z veľkej pozornosti, keď sa pohybovali na úrovni štyroch až piatich ratingov (12 – 54), ktoré chýbali ostatným staniciam. Prejavilo sa to aj na výkonoch dvoch hlavných denných seriálov, keď Búrlivé víno sledovalo podľa našich informácií 7,8 % divákov s podielom 21,6 %, Divoké kone klesli opäť pod sedmičku s ratingom 6,6 % a podielom 18,3 %. Druhú časť má za sebou komediálna novinka Kolabs, ktorá s prevažne mužským divákom pre hokej rovnako strácala s ratingom 4,9 % a podielom 14,9 %. Rodinné prípady sa museli taktiež uskromniť s ratingom 5,4 % a podielom 17,5 %.

Z menších staníc sa najvyššie napriek hokejovej konkurencii prepracovalo mužské Dajto, ktorého snímka Vojna bohov uhrala nadpriemer 8,3 %. Agenti S.H.I.E.L.D. na Plus uhrali podiely 4,2 a 4,3 %. Mentalista tento raz strácal s podielom 3,9 %.

Foto: FB HC Košice

Čítať viac...
Nahor