Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Hlas na svojom minime, odštartovali Kravaťáci. Vtierka Castle v utorok prepadla

Pozrite si ako sa darilo či nedarilo slovenským televíziám v ostatných dvoch dňoch (utorok 8.4. a streda 9.4.).

Stredy večer patria aktuálne speváckej šou na Markíze. Tá sa včera musela uspokojiť s doteraz najslabším výkonom, keď Hlas sledovalo podľa našich informácií 10,6 % Slovákov vo veku 12-54 rokov, čo predstavovalo v danom čase podiel 29,9 %. Oproti predchádzajúcemu týždňu však šou poklesla iba o 10-tis. divákov, celkovo poslednú kastingovú časť Hlasu sledovalo 536-tis. divákov (12+). V Česku šou mierne klesla, v 15+ ju sledovalo 20 % divákov, v 15-54 to bolo 27 %.

Zatiaľ najslabší výkon šou na Markíze spôsobila najmä silná konkurencia Ligy majstrov na Jednotke, ktorej druhý polčas sledovalo takmer 11 % divákov (12-54). Prvý polčas dosiahol podiel takmer 8 % divákov. V utorok sledovanosť taktiež ovplyvnila Jednotka RTVS, relácia Nikto nie je dokonalý predviedla stabilný výkon nad 12 % (12-54).

Kým v pondelok Jojke Panelák vyskočil, v utorok a stredu dosiahol slabý výkon, seriál sledovalo menej ako 17 a 18 % divákov (utorok, streda). V oba dni sa nedarilo ani akvizíciám, druhá časť Vtierky Castle po minulotýždňovom úspechu prepadla, pozrelo si ju iba okolo 14 % divákov, čo sa vyrovnáva výkonom neúspešnej novinky Joj Vdova, ktorú Vtierka Castle odsunula. Kostiam sa v stredu darilo o čosi viac, výkon nad 15 % však televíziu nepotešil.

Ešte viac sklamaná bola Joj z výsledku seriálovej novinky Kravaťáci. Štart seriálu televízii nevyšiel, pozrelo si menej ako 15 % divákov. Ani Markíza nemohla byť s výsledkom svojej akvizície spokojná, dve časti seriálu Arrow dosiahli podpriemerné podiely okolo 20 a pod 23 %.

Čítať viac...
Nahor