Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Harry Potter ukončil svoju ságu na Markíze priemerne. Darilo sa hokeju a Pluske

Do sobotňajšej sledovanosti popoludní aj večer prehovoril hokej. Po ôsmej sa do nadpriemeru dostala iba Pluska s dvojdielnym filmom Jánošík.

Sobota patrila najmä menším staniciam Dvojka a Plus. Obe sa spoločne s Jednotkou umiestnili na „delenom“ treťom mieste v rebríčku sledovanosti v prime-time (12-54), pričom Dvojke k tomuto počinu pomohli atraktívne hokejové zápasy, Pluske vyšla večerná ponuka. Druhý verejnoprávny kanál ponúkal hokej už od 15:00, kedy sa začal prípravný zápas Slovákov s Francúzmi v hokeji. Odveta vyšla našim hokejistom podľa predstáv, keď po prvom spackanom zápase súpera porazili 3:1. Zápas postupne naberal divákov, tretiu tretinu sledovalo okolo 17 % divákov (12-54). Hokejoví fanúšikovia zotrvali na Dvojke aj pri šiestom finálovom dueli slovenskej Extraligy medzi Košicami a Nitrou. Zápas sa v druhej a najmä tretej tretine prekrýval so spravodajským pásmom na ostatných staniciach, čo ublížilo najmä Markíze a Joj. Prvé dve tretiny zápasu sledovalo priemerne okolo 17 % divákov, tretia tretina klesla k približne 12 percentám (15-54).

Po ôsmej sa výrazného úspechu nedočkala ani jedna z veľkých staníc. Markíza ponúkla kinopremiéru finálovej časti ságy o Harrym Potterovi Dary smrti 2, pozrelo si ju priemerný počet divákov pri obrazovke, menej ako 28 %. Joj odvysielala svoj „film týždňa“ Návrh, v niekoľkej repríze dokázal proti premiére získať uspokojivý podiel pre televíziu takmer 19 %. Výborne však Joj alternovala ponuku ostatných staníc na Pluske, na ktorú zaradila dvojdielny film Jánošík z roku 1962. Československý film uprednostilo priemerne okolo 10 % divákov. Priemer stanice uhrala Láska cez internet na Dome s výkonom okolo 4 %, NCIS na Dajto skončilo pod 4%. Oproti bežným výkonom poklesla Jednotka, Pošta pre teba získala iba okolo 14 %, Brychtovej Pravdivé príbehy sledovalo ešte menej divákov okolo 9 % (oba údaje v 12+).

Čítať viac...
Nahor