Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Finálový týždeň pomáha Chlapi neplačú! Celodenné víťazstvo tento raz pre Búrlivé víno

Podvečerný seriál Markízy čakajú už len dve záverečné časti, v utorok si zaspomínali na svoje najsilnejšie obdobie.

Chlapi neplačú definitívne končia svoju púť televíznou obrazovkou, pričom s blížiacim sa finále sa ich výkonnosť zvyšuje. V pondelok sa podľa našich informácií ich podiel vyšplhal na 26,6 %, vysoko vyskočili už v utorok, kedy mali uhrať share až 30,4 %. Podiely okolo tridsiatky im boli vlastné v najsilnejších časoch. Markíze razom narástli aj Televízne noviny, ktoré skončili pod 36 %, Noviny Joj podliezli 25 %.

V súboji hlavných jarných seriálov sa tento raz z výhry tešila Markíza, ktorej Búrlivé víno oproti minulému týždňu kleslo iba minimálne a uhralo 8,2 % ratingu s podielom 25,2 %. Seriál sa vďaka tomuto výkonu stal najsledovanejším programom dňa. Joj sa utvrdzuje v tom, že teplé počasie najviac ubližuje jej. Oproti minulému utorku výraznejšie poklesol celkový počet divákov pri obrazovkách, odrazilo sa to na výkone Divokých koní, ktoré medzitýždenne stratili rating, keď ich sledovalo 7,2 % divákov s podielom 22,6 %. V podieli šlo práve pre výraznejší úbytok divákov pri obrazovkách o minimálny pokles. Relácia Nikto nie je dokonalý medzitýždenne klesla na podiely 10,5 a nad 13 % (12 – 54 / 12+).

Mierne zlepšenie oproti Rodinným prípadom drží aj tento týždeň júnová akvizícia Markízy Dáma v závoji, ktorá uhrala share 23,1 %. Stále ide podpriemer Markízy, tohtotýždenný prime-time priemer stanice je okolo 27 %, celodenný okolo 25 %. Panelák narozdiel od seriálu Chlapi neplačú s blížiacim sa finále nerastie, uhral podiel len nad 17 %.

Kým Joj pri vysokých teplotách diváci ubúdajú, Plus, naopak, rastie. Profesionáli aj nasledujúca snímka Horúce pozdravy z Paríža uhrali nadpriemerný podiel, keď oba programy atakovali 8 %. Komédia Sexi klon tesne podliezla 5 %, Mentalista Domy skončil pod 4 %. Markíza svojím programom opäť ubrala vlastnej stanici, keď Zakázaná láska v konkurencii Dámy v závoji podliezla 4 %, s druhou časťou narástla nad 8 %. Wau s kriminálkami CSI Miami a Vtierka Castle prekročila 2 a 3 %.

Čítať viac...
Nahor