Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Finále Zakázanej lásky trhovým lídrom! Dáma v závoji zlepšila maximum

Telenovela Domy síce spočiatku nenapĺňala očakávania divákov a výrazne znížila výkony hlavného telenovelového slotu, postupne rástla a vo finále zaznamenala veľkú úspech.

Na Dome dnešným dňom, podľa všetkého dočasne, končia o 21:30 telenovely, ktoré v lete nahradí americká séria Cudzinka. V stredu 24. júna vyvrcholila poslednými dvoma časťami Zakázaná láska a jej finále rozhodne Markíza oslávi aj tlačovou správou. Kým prvý z dvojice posledných dielov uhral podľa našich informácií ešte vlažný podiel 5,9 %, keď ho tradične stláčala Dáma v závoji, druhý už v brejku tohto seriálu a najmä po jeho konci výrazne vyskočil, keď dosiahol rating 2,3 % s podielom až 14,9 %. Zakázaná láska sa po skončení Dámy v závoji dostala do vedenia a vo svojom finále porazila Markízu aj Joj. Celkovo posledný diel telenovely sledovalo podľa informácií z prostredia televízie až 199-tisíc divákov.

Po ôsmej si jarný nadštandard drží s poslednými dielmi piatej série Búrlivé víno, predposledný diel jari sledovalo 9,7 % divákov s podielom 28 %. Inkognito po pondelku pokleslo na 6,8 ratingu s podielom 19,7 %. S finálovým týždňom až prekvapivo vyskočila z podpriemerov Dáma v závoji, ktorá vylepšila maximum s ratingom 7,5 % a podielom 27,7 %. Joj oproti utorku mierne narástli Kosti na podiel pod 14 %, stále však na priemer stanice nestačia.

Medzi menšími opäť v prime-time vyhrala Plus, pomohli jej k tomu najmä Profesionáli s podielom nad 7 %. ME vo futbale do 21 rokov jej tento raz priniesli podiely len 3 a nad 4 %. Darilo sa opäť Wau, keď sa s kriminálkami hýbala okolo 3 %. Dajto s filmom Total Recall získalo vyše 5 %, Mentalista skončil pod touto hranicou. Za zmienku stojí výkon snímky Wasabi na Jednotke, ktorá atakovala 12 % v 12 – 54, v 12+ sa hýbala okolo 11 %.

Čítať viac...
Nahor