Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Panelák vo svojom finále najbližšie Búrlivému vínu! Seriál sa rozlúčil nadpriemerný

Vo svojom závere bol Panelák vyrovnaným súperom so seriálom, ktorý ho v roku 2013 definitívne oslabil.

Sedem a pol ročná seriálová cesta Paneláku sa v stredu skončila a s dlhoročným projektom Joj sa rozlúčili aj tí diváci, ktorí v ostatnom čase vymenili seriál za iný program. Finále podľa našich informácií už aj po započítaní oneskorenej sledovanosti dosiahlo rating 8,3 % s podielom 25,2 %. Nešlo o najlepší výkon roka, viac v tomto článku. Výsledok finálovej časti je podobný tomu, čo seriál dosahoval okamžite po odvysielaní vôbec svojej prvej časti. V prvej sérii sa jeho bežné výkony ustálili okolo 25 %. Finále spolu sledovalo 418-tisíc divákov (12+).

Celkový rating Paneláku oslabovala najmä jeho stopáž, nakoľko vo finále seriál ponúkol dvojdiel. Podľa našich informácií sa dokázal držať v čase vysielania Búrlivého vína v blízkosti vínnej ságy, ktorá celkovo dosiahla rating 9,3 % s podielom 27 % a stala sa najsledovanejším programom dňa. Panelák bol celodennou trojkou. V rámci priamej konkurencie Paneláku a Búrlivého vína šlo o najtesnejší súboj seriálov.

Práve Búrlivé víno znamenalo v roku 2013 pre Panelák definitívny zlom v sledovanosti, ktorý už nedokázal tak ako v prípade konkurencie Ordinácie v ružovej záhrade, Farmy či telenovely Tisíc a jedna noc zvrátiť. Viac v tomto článku. Panelák bol lídrom po skončení Búrlivého vína, keď Dáma v závoji dosiahla podiel len 21,6 %.

Medzi menšími stanicami si tento raz najlepšie počínali stanice Markízy. Dajto s filmom Kolíska do hrobu uhral share nad 6 %, Mentalista skončil pod 6 %. Zakázaná láska ešte v konkurencii Paneláku nedokázala vyskočiť, keď dosiahla podiel nad 4 %, druhá časť už aj vďaka skončeniu Dámy v závoji narástla pod 10 %. Svoje výkony v stredu oslabila Plus, na ktorej odštartovali ME vo futbale do 21 rokov. Polčasy futbalových prenosov sa hýbali okolo 3 – 4 %.

Blízko seba boli opäť spravodajstvá, Televízne noviny nemali svoj deň keď podliezli 30 %, Noviny Joj atakovali 25 %. Rozdiel v ratingu tvoril necelý pol bod.

Čítať viac...
Nahor