Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Finále Farmy najsledovanejším programom dňa, klasika Nevera po slovensky opäť vysoko!

Farma vyvrcholila s najvyšším ratingom celej série.

Piata séria Farmy má za sebou svoje finále. Výsledku sa aj z pohľadu historických čísel finálových epizód venujeme v samostatnom článku, rozhodujúcu epizódu 5. sezóny vysielanú naživo sledovalo 12,9 % s podielom 35,4 %. Podielovo dokázala Farma počas svojej aktuálnej série dosahovať po Búrlivom víne aj príbuzné výsledky, v ratingu šlo o jednoznačne najsledovanejší diel celej série. Finále bolo vo štvrtok najsledovanejším programom dňa. Nasledovali ho Televízne noviny s podielom pod 37 %. Veľké Noviny skončili štvrté s podielom takmer 26 %.

Paneláku sa s jeho predposlednou časťou 14. série v konkurencii finále Farmy nedarilo. V ratingu dosiahol hodnotu 5,4 %, v podieli to stačilo na 14,2 %. Podobný podiel dosiahol aj nasledujúci film Zamrznutá zem. Uspeli však menšie stanice aj Jednotka. Tá ponúkla záverečnú tretiu časť komédie Juraja Jakubiska Nevera po slovensky, v 12 – 54 sa jej podiel prehupol cez 9 %, v 12+ sa blížil až k 10-ke.

Menšie stanice popri Farme neklesali. Dajto získalo pohodlný nadpriemer so snímkou Demolátor a podielom pod 8 %, kriminálky CSI na Plus sa tento raz hýbali okolo piatich percent, Profesionáli to ťahali na šestku. Doma bola s Myšlienkami vraha ešte nad tromi percentami, s Ferihou už narástla k podielu blížiacemu sa k 8 %. Ratingovo s výkonom pod tri percentá to na predchádzajúce dni, kedy telenovele nekonkurovala Farma, nestačilo.

Čítať viac...
Nahor