Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Farma účinnejšia proti Paneláku ako Búrlivé víno!

Markíza si v prime-time medzitýždenne dokonca polepšila.

Semifinále Farmy svojou silou prekvapilo možno aj samotnú Markízu. Tá napriek tomu, že ostatný štvrtok zakončila štvrtú sériu Búrlivého vína, dokázala svoj prime-time podiel oproti predchádzajúcemu pondelku dokonca vylepšiť o tri desatiny na hodnotu 31,5 %. A to pred týždňom predviedlo Búrlivé víno svoj najlepší výkon série.

Svoju zásluhu na tom majú aj Televízne noviny, ktoré o pár desatín oproti minulému pondelku narástli a v podieli dosiahli vyše 37 %. Rástli aj Športové noviny, ktoré dosiahli hodnotu 31 %, Počasie sa blížilo k 29 percentám.

Farma a jej semifinále síce na vyše dvanástkový rating Búrlivého vína z minulého pondelka nemala šancu dosiahnuť, no podľa našich informácií uhrala vysokú hodnotu 11,5 %, čo v podieli znamenalo výkon 31,9 %. Dá sa však povedať, že Farma dosiahla minimálne veľmi podobný výkon ako pred týždňom Búrlivé víno, nakoľko skončila o 40 minút neskôr ako seriál. Darilo sa aj nasledujúcemu Kredencu, ktorý si vďaka skoršiemu vysielaciemu času pripísal rekordný rating 8,5 % s podielom 32,3 %.

Nedarilo sa v tom čase Joj. Paneláku ubrala divákov Farma viac ako rodinný seriál lídra, keď dosiahol rating 5,5 % a v podieli skončil pod pätnástkou. V konkurencii rekordného Búrlivého vína mal Panelák o vyše rating viac. Nasledujúca snímka Cesta okolo sveta za 80 dní uhrala priemer pondelkových filmov Joj s výkonom 13 %.

Spomedzi menších staníc dosiahol na najvyšší rating dňa program Dajto, snímka Prioritný cieľ (rating 2,7 %, podiel nad 7 %) dosiahla o desatinu ratingu viac ako Feriha (podiel nad 8 %) a o dve desatiny viac ako Profesionáli Plusky, ktorí to v podieli ťahali na sedmičku. Darilo sa aj kriminálkam CSI s podielmi takmer 5 a 6 %.

Čítať viac...
Nahor