Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Farma po silnom piatku rastie! Doma s mimoriadnym programom zažila výbuch

Farmárska reality šou síce nezaznamenáva zvýšený počet divákov, v podieli ale naberá na sile.

V utorok sa proti sebe opäť postavili denné seriály. Búrlivé víno nezopakovalo pondelňajší nárast, keď sa opäť prepadlo do hlbšieho podpriemeru s podielom len 21,5 %. Divokým koňom sa taktiež nedarilo, keď prvá časť atakovala len 16 %, druhá už stúpla tesne nad 17 %. Sledovanosť ovplyvňovala šou Jednotky Nikto nie je dokonalý, ktorá v 12 – 54 dosiahla podiel 11,5 %, v 12+ sa dostala nad 15 %.

Po 22:00 svoje výkony navyšuje Farma. Tá zaznamenala ostatný piatok svoj rekord, ktorý jej, zdá sa, rozšíril divácku základňu. Reality šou podielovo rastie, keď sa v utorok dostala až nad 29 %. Ratingovo Farma nestúpa, aktuálne sa však po desiatej zdržuje pri obrazovke menej divákov. Zoznamke Farmár hľadá ženu sa prestáva dariť aj po odsunutí do neskoršieho času, včera sa dostala len nad 13 %. Markíze sa už darí držať viac divákov po skončení Farmy u seba vďaka Rodinným prípadom.

V utorok sa darilo menším staniciam. Policajná akadémia 2 na Dajto uhrala podiel pod 7 %, Profesionáli na Plus túto métu priamo atakovali. Nasledujúci film Rozpútané peklo bol priemerný s podielom 5 %. Vysoko sa darilo Wau, ktorej Vtierka Castle šla nad 4 %, CSI Las Vegas až pod 5 %.

Divákov Wauke nahnala podľa všetkého aj Doma, ktorá výnimočne narušila pravidelnú štruktúru zaradením dvoch filmov Rosamunde Pilcher. Stanica si týmto spôsobom pripomenula jej narodeniny, no zároveň neodhadla chuť diváka, keď prvý film Prameň mladosti ešte uhral 4 %, druhá snímka Divý tymian mala dosiahnuť len hlboko podpriemerných 1,4 %. V soboty sa pritom podobným filmom darí nadpriemerne, uprostred týždňa sú však diváci stanice navyknutí na Mentalistu s Dilou.

Podvečer výraznejšie vyskočila Joj. Šou Moja mama varí lepšie ako tvoja si po čase polepšila, keď získala share až 25,5 %. Kukučka je naďalej podpriemerná, dostala sa len nad 17 %. Sledovalo ju len málo cez 3 % divákov. Opäť boli vyrovnané spravodajstvá, tentoraz vyhrali Televízne noviny avšak len o desatinu ratingu s podielom 29,5 %. Noviny uhrali podiel nad 26 %. TNky sa stali výnimočne najsledovanejším programom dňa, o tisícku divákov predbehli Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor