Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Farma 7 odštartovala krátka a bez brejku! Dosiahla úroveň Svokry

Reality šou prakticky zopakovala čísla zo štartu v roku 2014, vtedy však prvý diel trval hodinu aj s dvomi brejkami.

Nová siedma séria Farmy odštartovala neštandardná. Nakoľko v aktuálnom ročníku bojujú o výhru 50 000 eur už známi ex-farmári, televízia ich nepotrebovala predstavovať tak výrazne ako úplných nováčikov. V úvodnom dieli pritom nechcela ponúknuť viac ako klasickú predstavovačku, preto trval len 30 minút a televízia ho dokonca podporila neprerušením reklamou.

Úvodnú predstavovaciu časť Farmy 7 sledovalo podľa našich informácií bez započítania oneskorenej sledovanosti 9,6 % divákov s podielom 31,1 %. Ide o prakticky identické čísla, aké dosiahol úvodný diel Farmy 5 v roku 2014. Ten sa vysielal na konci augusta v rovnakom čase po 21:40. Trval však hodinu a takýto rating dokázal dosiahnuť aj s dvomi brejkami.

Výkon súčasného štartu Farmy je však lepší ako spred roka. Šiesta séria taktiež štartovala na konci augusta, dosiahla rating 7,6 % s podielom 29,2 %. Aj v tomto prípade trval úvodný diel hodinu a bol prerušený dvoma brejkami, štartoval o desiatej večer.

Jednotka tento piatok uvoľnila priestor komerčným staniciam, keď namiesto Milujem Slovensko vysielala prvú predvolebnú diskusiu v rámci programu Voľby 2016. V komerčnej cieľovke mala ísť len cez 2 ratingy a šesť podielov. V sledovanosti tak hneď posilnila Markíza, ktorá v priebehu týždňa vyhodila z programu Búrlivého víno a nahradila ho extrémnejšou Svokrou. Tá dosiahla rating 8,6 % s podielom 25,7 %. Bez brejkov bola Svokra s Farmou na rovnakej úrovni, Markíza držala rovnakú sledovanosť s oboma programami.

Ďalší piatok po sebe dokázala Joj alternovať večer s filmom, snímka Okrsok 13: Ultimátum uhrala šesť ratingov s podielom pod 19 %. Pre televíziu tak ide o jeden z lepších piatkových výkonov. Zoznamka Farmár hľadá ženu uhrala share pod 17 %.

Medzi menšími mali najviac divákov Profesionáli, ktorí v podieli prekročili 7 %, následne Plus zdvojila Vinárov, ktorí jej uhrali uspokojivé výkony pod 5 a 6 %. Doma v piatok odsunula klasicky vysielanú Smotánku okolo ôsmej až za hlavný film Ženy, ktorý šiel pod 5 %. Akcia Mission: Impossible 2 na Dajto prekročila 4 %. Wau vyšla kriminálka Life: Najbohatší policajt s podielmi pod 4 a tesne cez 3 %.

Podvečer bola znovu jasným lídrom Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom okolo 21 %, Bez servítky sa hýbalo okolo 16 %. Televízne noviny sa dostali na share 26,5 %, Noviny šli pod 26 %.

Čítať viac...
Nahor