Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Exhibičný hokej zamiešal kartami, Zlaté manželky Markíze vyšli

Včerajší deň po prvý raz pred blížiacou sa olympiádou ovládol hokej. Svoju silu dokázal ako na Dvojke tak na Markíze.

Olympijská zostava včera odohrala exhibičný duel s výberom hokejovej extraligy a pred slovenskými divákmi sa tak ešte naposledy stihla predviesť pred odchodom do Soči. Špeciálny zápas v lukratívnom čase od 19:00 do 21:30 dosiahlo nadpriemerné hodnoty, v náročnom čase v konkurencii správ okolo 6 %, s blížiacim sa záverom zápasu podiel stúpal k 9%.

Najvýraznejšie zápas oslabil ponuku Jojky, keď sa napríklad Panelák po prvý raz počas novej série neudržal nad hranicou 20 %. Podľa našich informácií ju podliezol o jedno percento. Napriek tomu išlo o minimálny pokles, nakoľko v čase vysielania Paneláku sledovanosť hokeja kulminovala. Búrlivé víno na Markíze zaznamenalo podiel takmer 31 %.

Hokejové vysielanie doplnila a pred olympiádou posilnila Markíza projektom Zlaté manželky, v ktorom divákom približuje život manželiek známych slovenských hokejistov. Prvá epizóda relácie predčila predošlé výkony Rodinných prípadov vysielaných v ostatné dni o 21:30, pozrelo si ju 27 % divákov. Rodinné prípady zvyknú dosahovať podiely okolo 24 %. Seriálová novinka Joj, Kukátko, si oproti minulotýždňovému štartu pohoršila a podliezla priemer stanice s výkonom takmer 16 %.

Foto: TASR

Čítať viac...
Nahor