Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Druhý dych potápa Markízu, Televízne noviny takmer predbehol Hriešny zoznam

Slabé výkony Druhého dychu už začínajú podkopávať silné postavenie Televíznych novín.

Joj zažíva aktuálne so Súdnou sieňou závan nostalgie. Po dlhom čase je jej trvalka vysielaná od roku 2008 lídrom trhu, pričom túto výsadu jej aktuálne dovoľuje dosahovať sama Markíza. Jej podvečerný letný ťahák Druhý dych nefunguje, keď oproti štartu podielovo ešte klesol na hodnotu 18,7 %, v ratingu podrástol o desatinu. Súdna sieň s premiérovými časťami stúpa, včera si ju pozrelo 21,5 % divákov pri obrazovke.

Tak ako sme už v predošlých článkoch spomínali, slabý slot o 18:00 môže výrazne uškodiť hlavným správam Markízy. Tie rovnako ako v pondelok  podielovo klesli, tento raz získali podiel iba 34,4 %, pričom ratingovo ich predbehli Športové noviny a iba o dve desatiny za nimi zaostal akvizičný seriál Hriešny zoznam. Jeho prvú časť si pozrelo 7,3 % Slovákov s podielom takmer 26 %, druhá časť klesla o dva ratingy, stačilo to však na nadpriemerný podiel okolo 27 %. Vtierka Castle na Joj po pol desiatej naopak spadla do podpriemeru s podielom takmer 15 %.

Celodenne najsledovanejším programom sa bez prekvapenia stalo Búrlivé víno, ktoré ako jediné prekročilo rating 10 %, pozrelo si ho 32 % divákov pri obrazovke. V rebríčku sledovanosti po pol deviatej nasledoval Panelák s podielom okolo 20 % a relácia  Nikto nie je dokonalý na Jednotke s podielom nad 15 % v 12+ (pod 11 % v 12-54).

Veľký pád oproti skvelému pondelňajšiemu výsledku zažilo Dajto, ktoré celodenne kleslo o rovné tri podielové body. Súboj malých staníc tento raz vyhrala Doma, ktorá ako jediná prekročila 5% hranicu, Plus si drží štandard okolo 4,5 %. Menšej stanici Joj sa vysunutím Profesionálov podarilo o pár desatín pozdvihnúť výkony v prime-time oproti predošlému týždňu. Kriminálka CSI Miami štartujúca až o 20:45 však dosiahla štandardný výkon nad 5 %.

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor