Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doktor Martin vo finále o 50-tísic divákov silnejší ako pri štarte! Susedské prípady sa lúčili na minime

V priebehu všetkých troch dní mala večer najsledovanejší program Markíza.

PIATOK: Tento piatok bol súboj po ôsmej po dlhšom čase vyrovnaný. Postarala sa o to Farma, ktorá jedno z posledných vyraďovaní priniesla už o 20:30, vďaka čomu zlepšila v tomto piatkovom slote výkon. Dostať sa mala na 8,6 ratingu s podielom 24,8 %. Tento výsledok potvrdzuje celkový medziročný pokles reality šou, keď v tomto čase dokázala pred rokom s Duelmi dosahovať podiely blízke alebo okolo tridsiatky v okolí desiatich ratingov. Milujem Slovensko bolo v čase vysielania Farmy postupne lídrom, v celkových číslach však o pár desatín ratingu zaostalo, v podieli sa dostalo pod 24 %. V univerzálnej cieľovke šlo cez 24 %. Joj bola s filmom Pestúnka v akcii blízko 15 %.

Podvečer veľký náskok potvrdila Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom cez 27 %, Susedské prípady sa pre tento rok rozlúčili s podielom len 15 %. Už tento pondelok skúsi proti Mojej mame štvrtý program v priebehu štyroch mesiacov, keď nasadí novinku Majster pekár. Televízne noviny sa napriek slabému nábehu dostali pod 31 %, Noviny mali slabší deň s podielom cez 23 %.

Medzi menšími šlo Dajto so snímkou Sniper 2 sa podiel pod 5 %, Smotánka na Doma sa dostala len cez trojku, nasledujúci film Ako prežiť Vianoce už atakoval päťku. X Factor na Plus sa hýbal pod 4 a nad 5 %. Life na Wau zas šiel s dvomi epizódami najprv pod a následne nad 2 %.

SOBOTA: V sobotnom prime-time si po minulotýždňovom prepade polepšila Joj. Špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja už o pol deviatej neprepadol, keď uhral priemer stanice s podielom 17 %, Markíza však bola jasným lídrom s českou premiérou 10 pravidel jak sbalit holku a podielom cez 25 %. Následne bola vo vedení ale televízna dvojka s filmom Deuce Bigalow: Dobrý striptér a blízko 20 %. Rukojemníci Markíze prepadli s podielom pod 16 %. Galavečer Noc nádejí na Jednotke v komerčnej cieľovke podliezol 7 %, v 12+ však šiel na 13,2 %. Celkovo ho sledovalo 251-tisíc divákov.

Z menších staníc si večer najlepšie viedli tie zo Záhorskej Bystrice, Doma už tradične uspela s romantikou, film Zázračný diár uhral podiel pod 8 %, rovnako na tom boli aj nasledujúce Strieborné zvončeky. Dajto s filmom 7 sekúnd tesne prekročilo 7 %, odsunutý maratón Farmy, ktorý pravidelne v prime-time nefungoval začal s podielom pod päťkou. Trojuholník smrti na Plus uhral štvorku, film Akty X: Chcem uveriť šiel pod 5 %.

Posledná Smotánka v tomto roku prekročila 21 %, strihák Česko Slovensko má talent uhral share takmer 14,5 %. V tomto čase vyskočilo na Jednotke žrebovanie skupín EURO 2016, ktoré významne zaujímalo aj slovenských divákov, podiel v komerčnej cieľovke šiel sa blížil k 17 percentám, v 12+ šiel pod 19 %. Televízne noviny sa o málo prehupli cez 29 %, Noviny šli pod 24 %.

NEDEĽA: Aj v závere týždňa dominovala večer Markíza. Premiéra Tiesňová linka jej zabezpečila 10,6 ratingu s podielom cez 29 %. Joj naopak nevyšla premiéra Upírska akadémia, keď sa tesne prehupla cez 14 %. Doktor Martin na Jednotke vyvrcholil s prvou sériou pri podieli 11,1 % v komerčnej cieľovke, v 12+ uhral 14,8 %. Celkový počet divákov dosiahol hodnotu 336-tisíc. Oproti štartu narástla česko-slovenská séria o takmer 50-tisíc divákov, keď prvú časť v náročnejšej konkurencii Superstar a Siedmeho neba sledovalo 280-tisíc divákov.

Medzi menšími vysoko vyskočila Doma s filmom Hviezdne Vianoce a podielom až cez 11 %. Dajto sa v nedeľu trápilo s technickými problémami, k futbalu sa dostalo až po trištvrte hodine od avizovaného štartu. Druhý polčas La Ligy mu vyniesol podiel cez 4 %. Pred tým okrem reklamného pásma vysielal aj kúsok useknutého filmu Jackie Chan: Superpoliš 3, atakoval ním 3 %. Profesionáli na Plus šli pod 7 %, Prezidentov muž 2 uhral takmer 5 %.

Aj túto nedeľu bol podvečer vysoko Shrek, jeho druhý diel dosiahol na Markíze share cez 29 %. Nové bývanie sa dostalo cez 18 %. Televízne noviny podliezli 31 %, Noviny Joj sa dostali na 25,5 %.

Čítať viac...
Nahor