Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Definitíva pre Tanec snov? Napriek voľnejšej konkurencii šou klesla!

Tanečná šou Joj zaujala najmä starších divákov, tento projekt však Rozborilovi sledovanosť neprináša.

PIATOK, SOBOTA: Jednotka dovolila rásť Markíze, kvalitný akvizičný seriál porazil aj Tom a Jerry na Dajto!

NEDEĽA: Už je to, zdá sa, definitívne. Po prvých dvoch nedeliach, kedy Markíza programovou zmenou zostrila konkurenciu, sa Tanec snov mohol uvoľniť a vyskúšať si večer bez náročnejšieho súpera. Šancu však nevyužil, keď po minulotýždňovom náraste klesol na rating 7,5 % s podielom 22,8 %. Horší výsledok dosiahol pri štarte s ratingom 7,1 %, kde mu však konkurenciu tvorili Babovřesky.

Ostatnú nedeľu Markíza tak silná nebola, premiéra Tokarev však uhrala slušný nadpriemer s ratingom 10,6 % a podielom 28 %. Rozborilová šou sa môže z prvenstva tešiť aspoň v univerzálnej cieľovke, šou sledovalo cez 500-tisíc divákov s podielom 27,1 %, Tokarev sledovalo okolo 480-tisíc divákov s podielom 22,5 %. Silná bola opäť Jednotka, ktorej Tajné životy uberajú najmä jojkárskej šou. Celkovo ich sledovalo okolo 475-tisíc divákov s podielom 20,3 %, v komerčnej cieľovke uhrali podiel 12,8 %.

Tanec snov si nepolepšil napriek tomu, že okrem Markízy klesli aj menšie stanice. Najvyššie vyskočilo Dajto s filmom Niekto to rád blond, ktorý atakoval 5 %, Plus bola len priemerná s filmom Vyjednávač a podielom pod 4 %. Doma sa s dvomi časťami Zámeny manželiek hýbala tesne pod 3 %.

Zmena nastala v súboji lajfstajlových relácií o bývaní. Domov na kľúč dokázal s druhým vydaním predčiť Nové bývanie, keď dosiahol rating 6,5 % s podielom 21,7 %, kým relácia Joj uhrala rating 5,5 % s podielom 17,5 %. V tomto prípade však veľkú rolu zohral extraligový hokej, keď sa relácia Markízy úvodom vošla do prestávky medzi prvou a druhou tretinou, čím si nazbierala divákov, Nové bývanie začalo po štarte druhej tretiny. Znížené výkony vďaka hokeju už pocítil aj reprízový Kredenc, ktorý uhral podiel len 18,9 %.

Čítať viac...
Nahor