Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Dajto s historickým rekordom od začiatku vysielania, Joj lídrom na trhu

Pozrite sa, ako sa darilo najsledovanejším slovenským staniciam v priebehu štvrtka až soboty.

ŠTVRTOK: Predposledný pracovný večer týždňa patril jednoznačne menšej mužskej stanici Markízy. Dajto zaznamenalo s prvým Rambom nevídaný výsledok, keď uhralo vysoký rating 4,4 % a podiel 12,9 % a stal sa najsledovanejším filmom stanice od začiatku jej vysielania (20. august 2012). Rambo bol trojkou na trhu, Panelák dosiahol o dva body vyšší rating a podiel pod 18 %, Búrlivé víno uhralo rating 11,2 % a podiel 30,4 %.

Markíza držala nadpriemer klasicky aj s Farmou, ktorá dosiahla podiel 32,4 %, jojkárska nová akvizícia King a Maxwellová po stredajšom štarte o niečo posilnila na podiel nad 11 %. Z menších staníc napriek silnému Dajto netratila Plus, kriminálky CSI uhrali štandard s podielmi okolo 5 a 7 %, Doma tradične výrazne bodovala s Ferihou a podielmi pod 6 a nad 9 %.

PIATOK: Ešte najbližšie dva týždne budú piatkové večery na Markíze patriť duelu na Farme. Od 42. týždňa sa pre príchod seriálových Doktorov presunie na sobotu, kde bude mať za úlohu udržiavať nadpriemery blízke 30-tim percentám. Tento cieľ sa finále týždňa reality šou podarilo splniť aj ostatný piatok, keď 30-tku podliezlo len o pár desatín. Zatiaľ najslabší filmový piatok zažila Joj, ktorej neuspela snímka Rally smrti 2 s podielom nad 12 %. Superhrdinovia na Jednotke získali podiely okolo 6 % v oboch cieľovkách, Milujem Slovensko už tradične hralo inú ligu s podielom nad 17 % v 12 – 54 a nad 18 v 12+.

SOBOTA: Kým v piatok Joj s filmom neuspela, v sobotu rovno zvíťazila. S kinopremiérou John Carter získala podiel takmer 24 %, kým Markíza s filmom Konečná spadla pod 20-ku. Dome už tradične nadpriemerne zahrala romantika od Rosamunde Pilcher, film Vo víne je láska sa prehupol cez 6 %. Nasledovala ju Pluska so snímkou Hore nohami a podielom takmer 5 %, Dajto sa s kriminálkami NCIS tento raz až tak nedarilo a pohybovalo sa pod tromi percentami.

Čítať viac...
Nahor