Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Dajto čakajú dva týždne hojnosti, hneď v prvý deň predbehlo olympijskú Dvojku

Kým Dvojka RTVS má k dispozícii práva na všetky olympijské športy okrem hokeja, Dajto spolu s Markízou si zabezpečili vysielanie hokejového turnaja práve na svojich obrazovkách. Aj keď v porovnaní počtu olympijských športov ide o maximálne nepomer, na Slovensku je práve hokej najväčším lákadlom.

Ukázalo sa to hneď v prvý deň hokejového turnaja, ktorý otvoril veľký zápas Švédska s Českom. Prehru našich bratov v troch tretinách si pozrelo v priemere podľa našich informácií okolo 220-tisíc divákov s priemerným podielom nad 20 %. Pre Dajto tak ide o významné posilnenie. Večer so zápasom Lotyšsko – Švajčiarsko už taký silný nebol, priemerne si duel zaplo okolo 5 % divákov. Dajto to však stačilo na celodenné postavenie trojky na trhu, keď predbehol aj olympijskú Dvojku. Dajto má veľkú šancu nalákať nových divákov na svoju stanicu aj po skončení olympiády, v prvý deň si naň vo väčšej miere diváci prepli len na prenos a hokejové štúdio.

Joj a Markíza úvodný duel hokejového turnaja pocítili na číslach, no večer sa už vrátili ku svojim štandardom. Panelák iba mierne klesol zásluhou hokeja na Dajto a dosiahol podiel nad 19 %, Búrlivé víno si divákov udržalo s podielom nad 31 %. Joj prežila klasický výkon s kriminálkou CSI Miami a podielom okolo 15 %, priestor sa otvoril pre Markízu, jej Rodinné prípady však nevyskočili a dosiahli výkon pod 24 %.

Večerný duel na Dajto sa podarilo poraziť aj Pluske, dvojporcia Kostí jej priniesla tradičné výkony pohybujúce sa nad hranicou 7 %. Doma uspela so zdvojením telenovely Sila, keď podiel druhej časti presiahol hranicu 13 %. Jednotka RTVS večer uspela až nočným filmom 9. rota a podielom nad 7 % v oboch hlavných cieľovkách.

Čítať viac...
Nahor