Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Čo ja viem dobehlo Markízu, tá zažila ďalší výrazný prepad Televíznych novín!

Hlavné spravodajstvo lídra už druhý týždeň po sebe v jeden deň výrazne padá. Prehľad sledovanosti za piatok a sobotu bez započítania oneskorenej sledovanosti.

NEDEĽA: Vydarený víkend pre RTVS: Kvalifikačný zápas s Macedónskom ovládol celý týždeň!

PIATOK: V posledný pracovný deň sa v tesnom súboji stretli hneď tri najväčšie slovenské stanice. Zvíťaziť dokázala Markíza, no akčná snímka Žoldnier uhrala len podpriemerný podiel nad 22 %. Čo ja viem, naopak, vysoko predčilo priemery Jednotky, keď premiérovú kvíz šou sledovalo podľa našich informácií 5,3 % divákov s podielom 21,8 %. Takto vysoké výkony v 12 – 54 si dosiaľ mohla užívať len šou Milujem Slovensko. V 12+ bola relácia jasným lídrom s podielom 25,2 %. Joj sa v tomto čase musela uspokojiť s postom trojky na trhu, reprízový animák Neskrotná uhral share 18,5 %. Trhová dvojka by v prime-time rada videla vyššie číslo, celodenne šlo o nadpriemer.

Menšie stanice striedali lepšie a horšie výkony, Profesionáli Plus vyskočili najvyššie s podielom nad 6 %, snímka Hore nohami už skončila nad 3 %. Akcia Ip Man: Nesmrteľný majster na Dajto atakovala 4 %, rovnako aj Smotánka na Dome. Vyskočil až multireprízový Hurikán s podielom 5,5 %.

SOBOTU: Minulý týždeň v piatok, tento raz v sobotu. Televízne noviny Markízy už druhý týždeň po sebe zažívajú nečakaný jednorázový pád, ktorý je mimoriadne výrazný. Opäť sa ich podiel prepadol až pod hodnotu 26 %, Noviny Joj boli lídrom s podielom nad 27 %. Výkon programov po 18-tej pri tom zásadne tento stav neovplyvnil. Smotánka skončila nad 18 % a Nová záhrada uhrala 12 %, pričom sa na Televízne noviny sa doťahovali aj Krimi s podielom pod 25 %. Joj sa vďaka spravodajskej hodine a pol stala lídrom v prime-time.

V sobotu bol výkon filmov hlavných staníc podobný tomu z piatka až na to, že Markíza ešte prehĺbila podpriemer. Akčný film Lovci gangstrov totiž prekročil len 20 %, komédia Hurá na Francúzsko získala podiel nad 18 %. Nečakané stretnutia uhrali v 12+ pod 15 %, Pravdivé príbehy nad 17 %, Neskoro večer tesne prekročilo 14 %.

Z menších staníc bola premenlivo na čele Plus, ktorá v čase druhých Profesionálov pustila pred seba konkurenčné stanice. Dve epizódy sitkomu uhrali podiely 5 a nad 4 %, Kolabs vyskočil na 5,5 %. Leto na Islande na Dome sa blížilo k 5 %, Dajto s filmom Vinnetou II. skončilo hlbšie pod 5 %.

Čítať viac...
Nahor