Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť cez víkend: Markíza stratila na výkone, skokanom Pluska

Víkendová sledovanosť priniesla niekoľko prekvapení. Najväčším je strata výkonu Markízy, ktorá ponúkla v sobotu reprízový kinohit a v nedeľu filmovú premiéru, v prime time i celodenne Markíza stratila výkon, ktorý dosahovala počas decembra a väčšinu vianočnej štruktúry, jej podiely sa cez víkend pohybovali len okolo 20%. Skokanom vo výkonoch bola Plus, ktorá v prime time dokonca predstihla aktuálne silnú verejnoprávnu Jednotku.

V sobotu ponúkla Markíza v prime time komédiu Všetky moje ex, ktorá podľa informácií MediaBoom.sk dosiahla podiel okolo 22%. JOJ konkurovala premiérou filmu Do hlbiny s podielom tesne pod 20%. Jednotka ponúkla Poštu pre teba, ktorá klasicky uspela iba v cieľovke starších divákov, v 12+ bola dokonca jednotkou s podielom nad 17%, rovnako uspeli aj Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou s podobným podielom. Darilo sa aj menším staniciam Plus a Doma. Pluska uspela s filmom Vianočná koleda – podiel okolo 8%, keď v 12-54 predstihla aj verejnoprávnu televíziu, Doma ponúkla v sobotu večer klasicky romantiku Deň pri jazere – podiel okolo 6%. Dajto v sobotu zaostala a so seriálom NCIS Los Angeles dosiahla podiely len okolo 2 až 3%.

V nedeľu Markíza uviedla premiéru filmu Stevena Spielberga Tintinove dobrodružstvá, podiel však dosiahol neočakávane slabší priemer – podľa našich informácií len okolo 21%. JOJ vysielala thriller Na odstrel s podielom okolo 18%. Divákov najmä Markíze zrejme ukradla stanica Plus s komédiou Sám doma 2: Stratený v New Yorku, s ktorým dosiahla výrazne nadpriemerný podiel okolo 10 až 11%. Predstihla tak opäť aj verejnoprávnu Jednotku – ta však s klasikou Anna Karenina uspela v 12+, kde dosiahla podiel nad 14%.  Stanica Doma vysielala v nedeľu film Rodinné vianoce s podielom okolo 5 až 6%, Dajto ponúkla seriál Ľudský terč s podielmi nad 3%.

Čítať viac...
Nahor