Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Ďalší nárast Búrlivého vína, Kredenc s nadpriemerom! Čísla Hornej Dolnej sú však minulosťou

Slot po Hornej Dolnej priniesol nadpriemerné čísla aj pre nový program Markízy, s veľkým medzitýždenným pádom v prime-time však musela rátať. Aktualizácia.

Búrlivé víno spoločne s novými časťami Kredencu zaplnia pre zvyšok jari pondelňajšie večery. Doteraz vysielaná Horná Dolná nastavila latku neprekonateľne vysoko, prvý pondelok v novom nastavení lídrovi napriek tomu vyšiel.

Diváci si totiž našli k Markíze cestu aj bez Hornej Dolnej, keď Búrlivé víno uhralo silný rating 10,1 % s podielom 27,2 %. Ide o výkon, ktorý seriál dosahoval s prvými časťami piatej série na začiatku roka. Aktuálne sa hýbe už len okolo 8,5 ratingov. Nadpriemerný bol s prvou premiérovou časťou druhej série Kredenc, ktorý dosiahol na aktuálne priemerné čísla Búrlivého vína s ratingom 8,5 % a podielom 27,7 %.

Celkový výkon prime-time však priniesol Markíze zlepšenie len v porovnaní s dňami, kedy vysielala Búrlivé víno a Rodinné prípady. Minulý týždeň sa dokázala v pondelok vďaka poslednej Hornej Dolnej dostať s výkonom v prime-time na hranicu 37 %, tento pondelok uhrala podiel 29,5 %. Joj mohla, pochopiteľne rásť, z minulotýždňových 18,5 % stúpla na 20,4 %.

Uvoľnený priestor po Hornej Dolnej dovolil rásť Divokým koňom, ktoré sa dokázali vrátiť na 8 ratingov s podielom 21,3 %. Svoj aktuálny priemer uhral Panelák s ratingom 6 % a podielom 20,3 %.

Po dlhšom čase si aj menšie stanice mohli v pondelok po ôsmej zakričať šabadaba. Najvyšší falzet vylúdilo Dajto so snímkou 10 000 pred Kristom a podielom 7 %, dvihli sa kriminálky CSI na Plus, ktoré uhrali podiely 4,9 a 7,5 %. Dome sa naďalej nedarí s telenovelou Zakázaná láska, prvú časť, ktorá dosiahla podpriemerný podiel 3,2 % predbehol Mentalista s podielom 5 %. Kedysi najsilnejší blok Domy je tak momentálne minulosťou a predbieha ho kedysi achillova päta – blok kriminálok po ôsmej.

Čítať viac...
Nahor