Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Búrlivé víno udržalo nadpriemer z piatka, Kredenc prvý raz pod priemerom!

Skeč šou nepomohla ani masáž pondelňajšej časti v bulvári.

Sledovanosť najväčších komerčných staníc sa medzitýždenne opäť zmenila. Na silnejšie čísla sa po čase v pondelok vrátilo Búrlivé víno, ktoré podľa našich informácií sledovalo 9,5 % divákov s podielom 27,2 %. Podobné čísla uhral seriál aj ostatný piatok, kedy sa tešil z voľnejšej konkurencie a priestoru na rast. Divoké kone, naopak, medzitýždenne mierne klesli, keď uhrali rating 7,1 % s podielom 20,5 %. Celkovo ich sledovalo 481-tisíc divákov, Búrlivé víno 645-tisíc.

Po prvý raz časť divákov zo silnej základne chýbala Kredencu. Skeč šou v lepšom čase oproti jesennej sérii po prvý raz neuhral priemer stanice, keď ho sledovalo 6,5 % divákov s podielom 23,5 %. V pondelok bol celodenný priemer lídra o tri body vyšší. Relácia po prvý raz v tomto roku padla pod sedem ratingov, jej návrat v tomto roku pri tom sledovalo až 8,5 divákov. Šou nepomohla ani masáž bulvárnych médií, ktoré avizovali paródiu na niekoľké známe osobnosti šoubiznisu, medzi inými aj Zdenu Studenkovú, ktorá sa dočkala skutočne ostrej satiry.

Medzitýždenne si výraznejšie pohoršil Panelák, ktorý dosiahol len 3,9 ratingu s podielom 16,3 %. Tieto čísla už kolíšu okolo priemeru Joj. Klesli tak oba hlavné produkty komerčných staníc po pol desiatej a to bez ťažšieho konkurenčného nastavenia.

Obom televíziám však robili radosť menšie stanice. Dajto vyskočilo s filmom Likvidátor a podielom pod 9 %, okolo siedmich percent sa hýbala Plus s Hoď svišťom aj kriminálkami CSI. Mentalista prekročil 4 %, Zakázaná láska pochováva niekdajší najsilnejší slot Domy, v pondelok uhrala podiely pod 4 a 7 %.

Čítať viac...
Nahor