Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno stúpa k číslam zo začiatku roka, Kredenc s rekordom!

Sladkému životu návrat nevyšiel, Inkognito podrástlo.

Pondelňajšie ochladenie nahnalo divákov k obrazovkám, pričom ich príliv pocítila najmä Markíza. Jej Búrlivé víno sa v ostatných týždňoch spamätáva a po pravidelnom podliezaní priemerov stanice vyráža opačným smerom. S ostatnou časťou sa pri tom dostalo na úroveň zo začiatku roka, keď podľa našich informácií dosiahlo rating 9,9 % s podielom 29,4 %. Časť odídených divákov sa tak k seriálu s blížiacim sa finále série vracia. Rekordný úspech má za sebou Kredenc, ktorý s klasickou časťou dosiahol svoj najlepší výsledok od štartu, keď ho sledovalo 9,4 % divákov s podielom 31,4 %. Sledovanejšie už bolo len špeciálne vydanie na Silvestra 2014. Programy obsadili prvé dve priečky sledovanosti za pondelok.

S ďalším dielom po sebe mierne stúplo Inkognito, sledovalo ho 6,7 % divákov s podielom 19,6 %. Nasledujúci Sladký život už neuspel, keď prvá časť po návrate dosiahla popri rekordnom Kredenci podiel 12,3 %. V pondelok sa pripomenula Jednotka, snímka 2Bobule uhrala podiel okolo 9 % v oboch cieľovkách.

Menšie stanice si v priebehu večera vymieňali pozície. Na čelo sa najprv dostala Plus s Profesionálmi a podielom pod 7 %, postupne prebralo vedenie Dajto s filmom Konečná a podielom 6,5 %. Kým Mentalista Domy ešte podliezol 5 %, o pozornosť sa postupne hlásila Zakázaná láska, ktorá uhrala podiely pod 6 a 10 %. Kriminálky CSI na Plus sa hýbali okolo 5 %.

Tesné to bolo opäť v súboji hlavných televíznych spravodajstiev, keď dve najsledovanejšie od seba delili len tri desatiny ratingu. Televízne noviny uhrali podiel pod 32 %, Noviny Joj dosiahli na 27,5 %. Absenciu seriáli Chlapi neplačú už Markíza pocítila aj v pondelok, premiérové Rodinné prípady uhrali share len nad 19 %. Reprízová Súdna sieň taktiež podliezla priemer vlastnej stanice, dosiahla na 13,5 %.

Čítať viac...
Nahor