Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno sa vrátilo k priemeru, klesli aj Divoké kone! Veľký prepad zažili Rodinné prípady

Po úspešnom pondelku sa Markíze na silných číslach zotrvať nepodarilo, Joj napriek poklesu Divokých koní udržala stabilný výkon v prime-time.

Po dvoch výskokoch ostatný štvrtok a v pondelok sa Búrlivé víno vrátilo na svoj súčasný štandard. Podľa našich informácií ho v utorok sledovalo 8,7 % divákov, čo mu prinieslo 24,2 %. Oproti pondelku ide o pokles takmer jeden a pol ratingu, no o vyše rating spadol aj konkurenčný seriál.

Ani Divokým koňom sa nepodarilo udržať pondelňajších divákov, keď ich sledovalo len 6,8 % divákov s podielom 18,8 %. Podobné čísla dokázal minulú jeseň uhrávať aj Panelák, no kým preň to boli skôr maximá, pre Divoké kone ide o najspodnejšie vody. Už tradične sa pod slabší výkon seriálov v utorok podpísala aj silná Jednotka, relácia Nikto nie je dokonalý ukrojila v komerčnej cieľovke až 5,5 ratingu s podielom 15,1 %. V 12+ podiel dosiahol 16,4 %.

Po trištvrte na desať sa už do vedenia dostala jasne Joj. Jej Panelák mierne stúpol a zvíťazil s ratingom 6,2 % a podielom 22,6 %. Dnes seriál čaká nová konkurencia v podobe Chart Show a akvizičného seriálu Arrow. Tento program v stredy nahradí Búrlivé víno a Rodinné prípady, ktoré v utorok hlboko podliezli priemer Markízy a prepadli s ratingom 4,4 % a podielom 16,8 %.

Joj sa napriek poklesu Divokých koní podarilo udržať pondelňajší výkon v prime-time a dosiahla podľa našich informácií priemerný podiel 20,3 %. Markíza, naopak, poklesla o tri podielové body na 26,5 %. Hlavný vysielací čas oboch televízií ťahá najmä spravodajská deväťdesiatminútovka.

Z menších staníc bola po ôsmej najvyššie Plus. Tá opäť recykluje sitkom Hoď svišťom, ktorý uhral podiel 5,9 %, rovnaký výkon zaznamenala aj nasledujúca snímka Stratený poklad Aztékov. Dajto za Plus zaostalo o necelý bod, film Veľký záťah uhral 5,1 %. Mentalista bol na Dome tento raz priemerný s výkonom 3,5 %, Zakázaná láska povyskočila na rating 1,6 % s oboma časťami a podielmi 5,3 a 8 %.

Foto: Markíza, Rodinné prípady

Čítať viac...
Nahor