Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno mimo Divokých koní nerástlo! Misska predbehla premiéru Joj

Finále súťaže krásy Miss Universe 2015 bolo úspešnejšie než pred rokom. Markíze sa ani s Rodinnými prípadmi nepodarilo pozdvihnúť piatkové výkony o 18-tej.

Po prvý raz vo vynovenej štruktúre Markízy vrátilo Búrlivé víno aj na piatok. Televízii sa však ani mimo Divokých koní nepodarilo navýšiť jeho výkon, keď podľa našich informácii dosiahol denný seriál rating 8,5 % a podiel 23,4 %. Obdobné výsledky dokázala Markíza dosahovať s filmami. Priemerný výkon Búrlivého vína je o to väčším sklamaním, že sa nemusel trápiť s náročnou konkurenciou.

Markíza totiž bola so seriálom lídrom, keď Joj prepadla premiéra katastrofického filmu L.A. Apokalypsa s podielom len 12,3 %. O týždeň sú jej šance oveľa vyššie, keď v televíznej premiére odvysiela česko-slovenskú kinosnímku Kandidát.

Jednotka už tento piatok nekonkurovala silným Milujem Slovensko ale eventom Miss Universe 2015, ktorý v komerčnej cieľovke dosiahol podiel 14,3 %. V univerzálnej to bolo 16,3 %, čo je viac, než pred rokom, kedy finále súťaže krásy dosiahlo share 13 %. V roku 2013 to bolo ešte menej 10,2 %. Misska tak na Jednotke RTVS vykazuje vzrastajúci trend sledovanosti.

Kým s Búrlivým vínom bola Markíza priemerná, nasledujúce reprízové Rodinné prípady nestačili ani na staničný priemer a padli na podiel 18,7 %. Seriálu sa nedarilo ani o 18-tej, kde ho líder zaradil ako záplatu za zrušený Reflex špeciál. Markízu dobehla Joj so Súdnou sieňou, ktorá dosiahla podiel 17,8 %, Rodinné prípady, ktoré vyhrali o desatinu ratingu, mali vo výsledku slabší podiel 17,3 % pre skorší štart a dlhšiu stopáž.

Z menších staníc bola večer najvyššie Plus, snímka Dvojitá hra uhrala podiel 6,4 %. Jackie Chan a čínsky poklad na Dajto dosiahol podiel 6 %, Smotánka na Doma skončila nad 4 %, nasledujúci Uragán tesne podliezol 5 %.

Foto: Ján Zemiar, Miss Universe 2015

Čítať viac...
Nahor