Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno nečakane poskočilo! Joj sa dvíha spravodajský blok

V ostatných dňoch zaznamenáva televízna dvojka rast sledovanosti Novín, posilnili aj Krimi.

Súboj hlavných denných seriálov priniesol vo štvrtok nečakanú zmenu. Búrlivé víno sa po dlhodobej stagnácii okolo 8 ratingov dvihlo a zaznamenalo podľa našich informácií rating 9,4 %. Televízii priniesol nárast aj optimistickejší pohľad na podielový výsledok, ktorý dosiahol 24,5 %. Divoké kone, naopak, tento týždeň ani raz nedokázali získať osem ratingov. Vo štvrtok im k tomu chýbalo pár desatín s výkonom 7,7 %, čo seriálu prinieslo podiel rovných 20 %.

V neskorší večer sa vyrovnal súboj ďalšej dvojice denných seriálov. Panelák získal v ratingu 5,8 % a s podielom 19,7 %, Rodinné prípady uhrali rating 5,4 % s podielom 19,6 %. Takmer totožný rating dosiahli seriály vďaka dlhšej stopáži Rodinných prípadov.

Joj sa napriek miernemu poklesu Divokých koní darí udržiavať stabilné čísla prime-time, k čomu jej dopomáha výkon spravodajských formátov. Krimi vo štvrtok atakovali rating 9 %, Noviny bez troch desatín siahali na 10-tku. Televízne noviny Markízy sledovalo 11,4 % divákov. Podielovo uhrali Krimi pod 27, Noviny pod 28 a Televízne noviny pod 34 percent.

Z menších staníc si prvenstvo dokázala udržať Plus. Dvojporcia Knight Ridera uhrala podiely pod a nad 7 %. Prvá časť seriálu bola s ratingom 2,6 % najsledovanejším programom medzi menšími stanicami. Vysoko bol aj Mierotvorca na Dajto, ktorý dosiahol podiel nad 7 %. Film dosiahol totožný rating (2,4 %) ako Kutyil na Plus, ktorý sa v podieli blížil k sedmičke. Dome sa naďalej príliš nedarí so Zakázanou láskou, vo štvrtok uhrala podiely pod 4 a 6 %. Európska liga na Dvojke dosiahla share po polčasoch 4,4 a 9 %.

Čítať viac...
Nahor