Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno naďalej v podpriemere! Markíze výrazne padol prime-time

Búrlivé víno sa už tretí týždeň nedokáže vyškriabať k číslam aspoň zo začiatku tohto roka.

Niekdajšia veľká posila štruktúry Markízy už, zdá sa, definitívne stráca na sile. Búrlivé víno niekoľko týždňov za sebou padá pod staničný priemer Markízy a inak tomu nie je ani v úvode tohto týždňa. Seriál v utorok sledovalo podľa našich informácií 8,3 % divákov s podielom 22,1 %, pričom v celkových číslach sa prepadlo k 586-tisíc divákom. Minulý rok sa pravidelne pohyboval nad hranicou 700-tisíc. Pre seriál ide o nemalý pokles aj oproti štartu piatej série, kedy sa aspoň dokázal hýbať okolo hranice desiatich ratingov. Momentálne pravidelne dosahuje výkony pod deviatkou bližšie úrovne ôsmich percent.

Pre Markízu je výsledok o to väčším sklamaním, že jej výrazne padá celý prime-time. Ten by tak možno nezachránilo ani natiahnutie Búrlivého vína do 22:00. Včera dosiahol líder v hlavnom vysielacom čase výkon 25,5 %, celodenne 22,8 %. V klasickom jarnom nastavení pred pred rokom sa v prime-time hýbala Markíza blízko alebo nad tridsiatkou, niekedy aj blízko tridsaťdva percent.

Divoké kone však Búrlivé víno napriek jeho slabšiemu výkonu nepredbehli. Sledovalo ich 7,6 % divákov s podielom 20,1 %. Celkovo ich bolo 479-tisíc. Joj si v prime-time pripísala výkon 21,3 %, pred rokom sa jej čísla pohybovali najčastejšie okolo 18 – 20 % s výkyvmi smerom k 17-tke ale aj nad dvadsiatku.

Utorkovú sledovanosť opäť ovplyvnila Jednotka so šou Nikto nie je dokonalý. Tento raz zábavná relácia uhrala 14,9 % v 12+ a 13 % v 12 – 54. Denné seriály dostanú nového konkurenta aj v stredy, keď sa opäť rozbehla Liga majstrov.

Pred desiatou sa do vedenia dostala televízna dvojka. Panelák oproti pondelku rástol, sledovalo ho 6,1 % divákov, v podieli uhral 22 %. Rodinné prípady posilnili po konci denného seriálu Joj, celkovo získali rating 5,1 % s podielom 19,1 %. Tento raz na Panelák nestačili ani v 12+, celkovo ich sledovalo 310-tisíc divákov, kým nekonečný seriál 324-tisíc.

Na siedmich ratingoch sa v ostatných dňoch usadili Chlapi neplačú. Tí sa už druhý týždeň nedokážu vrátiť k osmičke, včera uhrali podiel 25,1 %. Sladký život spadol k jednému z najhorších výkonov s podielom 12,2 %. Naopak, mimoriadne sa darí súťaži 5 proti 5, ktorá včera v komerčnej cieľovke dosiahla podiel 15,5 %. Sladký život si napravil chuťaspoň neskoro večer, keď bol lídrom s podielom nad 17 %, Stúpenci uhrali len vyše dvanásť percent.

Z menších staníc bola po ôsmej najsledovanejšia Plus. Opäť odvysielala najsledovanejší program, Kutyil si toto prventstvo vydobyl ratingom 2,4 % (podiel 6,8 %). Len o desatinu nižší podiel mala dosiahnuť nasledujúca snímka Pravdivé lži, na ktorú nestačilo ako Dajto snímkou Hudson Hawk s podielom 5,5 %, tak Doma a jej Mentalista (2,7 %) či Zakázaná láska (3,9 a 7,4 %).

 

Čítať viac...
Nahor