Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Búrlivé víno na novom minime! Rodinné prípady dobiehajú Panelák (aktualizované)

Divoké kone sa po dosiaľ najvýraznejšom pondelňajšom úpadku dvihli rýchlejšie ako pred týždňom. Búrlivé víno dosiahlo svoj najhorší výsledok. Doplnené o výkony menších staníc.

Súboj denných seriálov je naďalej zamotaný. Divoké kone sa po najhoršom výsledku od štartu v náročnej konkurencii Hornej Dolnej dvihli k svojim číslam už v utorok, pričom minulý týždeň bola situácia nečakane opačná. Hlavný seriál Joj sledovalo podľa našich informácií 8 % divákov, pričom podiel dosiahol hodnotu 21,1 %. V celkovom počte divákov uhrali Divoké kone svoj priemer s hodnotou 491-tisíc.

Búrlivé víno zaznamenalo svoj dosiaľ najhorší výsledok sezóny, keď v ratingu mal uhrať iba 8,4 %, čo predstavovalo pre Markízu podpriemerný podiel 22,4 %. V univerználnej cieľovke stratil seriál oproti jeseni vyše stotisíc divákov, v utorok ho sledovalo 604-tisíc ľudí.

Podpriemer naďalej dosahujú aj Rodinné prípady, ktoré sa však začínajú na Panelák doťahovať. Ten po pondelku ani v utorok nevyskočil späť k siedmim ratingom a zopakoval pondelňajší výkon 6,5 % s podielom 22,8 %. Rodinné prípady sa odlepili od dna s ratingom 5,8 % a podielom 21,5 %. V 12+ už dokonca seriál Markízy trvalku Joj porazil, keď ho sledovalo 359-tisíc divákov. Panelák si vybralo 334-tisíc Slovákov.

Na túto cieľovku sa však orientuje iba RTVS. Jej Jednotka v utorok tradične miešala kartami s reláciou Nikto nie je dokonalý, relácia uhrala podiely 15,5 a 14,4 % (12+ / 12 – 54). Novinka Slovensko chutí odštartovala so 141-tisíc divákmi a podielom 7,2 %. V komerčnej cieľovke to bolo 6,2 %.

Nad štyrmi ratingami sa po pondelňajšom náraste drží Sladký život. Tento raz malo celebrity šou sledovalo 4,3 % divákov s podielom 14,6 %, čo je pre Joj málo. Relácii stále chýba približne rating, aby bola úspešná. Chlapi neplačú na diaľku porazili aj neskoršie denné seriály oboch komerčných staníc, malo ich sledovať 7,1 % divákov s podielom 24,6 %, čo je identický výkon ako v pondelok.

Súboj menších staníc priniesol vyrovnaný súboj medzi Dajto a Plus. Mužská stanica Markízy zvíťazila len o desatinu ratingu so snímkou Blázniví únoscovia a podielom 4,9 %. Telo na telo Plusky získalo 4,7 %. Stanica však mala celkovo najsledovanejší program medzi „menšími“, opäť sa jej darilo s Kutyilom, ktorý ako jediný program za celý deň prekročil v ratingu dve percentá (2,3 %, podiel 6,1 %). Zakázaná láska Domy dosiahla ratingy 1,7 a 1,5 % s podielmi 5,4 a 7,4 %.

Čítať viac...
Nahor